piątek, 13 sierpnia 2021

L.A.M.A. Gra rodzinna: 3 gry w 1

L.A.M.A. to aż trzy gry w jednym pudełku. 

Zasady są proste - gracze pozbywają się kart na wspólny stos. Decydują, kiedy zagrać kartę i kiedy spasować, by na koniec rundy mieć jak najmniej punktów karnych. O zwycięstwie zadecyduje taktyka, ale i podjęcie ryzykownej decyzji we właściwym momencie.

W pudełku znajdują się trzy gry:

L.A.M.A. Gra podstawowa, gdzie celem gry jest pozbycie się tych najbardziej niewygodnych kart. Wygra gracz, który na koniec gry będzie miał najmniej punktów karnych.

L.A.M.A. Party - obowiązują zasady z gry podstawowej, w tym, że nowe karty i żetony nadają grze dodatkowy wymiar. Do tej gry należy użyć kart z plusem oraz różowej lamy.

L.A.M.A. Gra kostkowa - na moment odstawiamy karty i bierzemy kości. Tutaj również wygrywa ten gracz, który na koniec będzie miał najmniej punktów karnych.

 

Przyznam szczerze, że początkowo nie za bardzo zrozumiałam zasady gry, gdyż punkty karne mnie przytłoczyły. Jednakże są one prostsze niż się wydaje i właśnie przez to, że zasady gry są tak proste, można samodzielnie stworzyć nowe warianty gry. Im dłużej się gra, tym łatwiej można bawić się w różne warianty.

Nie powiem, by to była moja ulubiona gra, aczkolwiek fakt, że jest przeznaczona dla osób od 7 do 107 roku życia (swoją drogą - uwielbiam takie oznaczenia), sprawia, że chce się dać jej szansę. Rozgrywki też nie są długie (około 20 minut), w związku z tym mogą się okazać ciekawym przerywnikiem podczas innych gier planszowych bądź urozmaiceniem leniwego  popołudnia.

 


2 komentarze:

  1. Świetna gra, która zapewni mnóstwo dobrej zabawy :) Trzy możliwości prowadzenia rozgrywek dodatkowo urozmaicają możliwości wyboru i dostosowanie gry do własnych preferencji :)

    OdpowiedzUsuń