środa, 4 sierpnia 2021

Avengers. Ostatnia fala. Tom 1

 

Marvel Fresh to nowa seria komiksów stworzona dla czytelników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Avengersami. Jednakże „starzy wyjadacze” nie mają powodów do smutku, gdyż w komiksie pojawią się nawiązania do poprzednich przygód superbohaterów. Stąd też Avengers. Ostatnia fala zamówiony w Taniej Książce, to zarówno ,,puszczenie oczka” w stronę bardziej obeznanych fanów, jak i miła rozrywka dla tych dopiero raczkujących.

Historia zaczyna się od ukazania zmagań prehistorycznej grupy Avengers. Steve Rogers. Tony Stark. Thor Odinson. Trzej najpotężniejsi ziemscy bohaterowie znów łączą siły! Czarna Pantera i Doktor Strange odkrywają straszną tajemnicę w sercu planety, a Kapitan Marvel mierzy się z wrogami w kosmosie. Aby ocalić Ziemię, nasi bohaterowie muszą odkryć, co łączy Mrocznych Celestian z prehistoryczną drużyną Avengers, a którzy (no nie zgadniecie…) chcą zniszczyć Ziemię.

Jason Aaron stworzył świetną, wciągającą fabułę. O to się nie bałem, gdyż większość jego dzieł, takich jak Thor, można uznać za udane. Komiks świetnie wprowadza odbiorcę w świat Marvela i pozwala zrozumieć, co, jak, gdzie, kiedy i dlaczego. Z każdą stroną akcja nabiera tępa i ani trochę nie zwalnia. Świetnym zabiegiem okazało się przeplatanie przeszłości z teraźniejszością. Naturalnie całość jest czytelna i klarowna, więc początkujący fani Avengersów bez trudu wejdą w świat Marvela.

 

Rysunki idealnie oddają dynamikę akcji. Kolorystyka została świetnie dobrana pod sytuację panującą w danej chwili. Widoczne  kontury nadawały charakteru , przez co, w połączniu z mocnymi barwami, każdy element rysunku przykuwa uwagę.

Z czystym sumieniem mogę polecić tę pozycję każdej osobie która zaczyna swoją przygodę z komiksami lub po prostu Avengersami. Jest to dobry punkt startowy dla całego uniwersum, ale nawet ,,wprawieni” czytelnicy nie będą narzekali. Zachęcam do zajrzenia po inne bestsellery Taniej Książki, a tymczasem z niecierpliwością czekam na drugi tom, który ukaże się już we wrześniu!

~ M&M

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Avengers. Ostatnia fala. Tom 1
Scenarzysta: Jason Aaron
Ilustrator:Ed McGuinness, Paco Medina, Sara Pichelli
Tłumacz: Marek Starosta
Wydawnictwo: Egmont
Seria: Marvel Fresh
Data wydania: 16. czerwca 2021
Liczba stron: 184
Oprawa: Miękka
Kategoria:Komiks


 

1 komentarz: