czwartek, 8 grudnia 2022

A to ciekawe! Akademia Mądrego Dziecka: Zwierzęta i zwierzątka, Kto robi hu-hu i Co by tu zjeść?

Akademia mądrego dziecka to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu!

To seria książeczek dla dzieci i rodziców do wspólnego czytania, oglądania i poznawania świata. Zabawne wierszyki, sympatyczne postacie i barwne ilustracje odkrywają przed dziećmi świat przyrody i świat wyobraźni, świat przygód i świat emocji. 

To książki dla maluszków, jak i dla dzieci trochę starszych. Wiersze do wszystkich trzech książek napisał Zbiegniew Dmitroca, a każdy z wierszy idealnie koresponduje z ilustracjami. Wiersze są krótkie, rymowane, zabawne - doskonała zabawa dla starszych i młodszych.

To książki z dziurkami, i za każdym razem dany okrąg pokazuje coś zupełnie innego, jak np. raz oko myszy, oko ryby, oko węża, oko kury bądź oko owcy. Rozwiązań fabularnych jest ogrom, a każda z nich zachwyca już samych dorosłych, a co dopiero dzieci!


Polecam z całego serca. Jeżeli już kupować jakieś książki maluszkom, to właśnie takie - proste, acz piękne w swoim wykonaniu, a przede wszystkim z jakimś planem w postaci edukacyjnego wydźwięku Akademii Mądrego Dziecka.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
Zapraszam na stronę wydawnictwa!

2 komentarze: