poniedziałek, 5 grudnia 2022

Gra planszowa dla dzieci: Pędzące żółwie. Wyścig do choinki

 

Świąteczna wersja bestsellerowej gry, bo przecież w Wigilię nawet żółwie mówią ludzkim głosem! I teraz namawiają się, jak dotrzeć do choinki, pod którą czeka - pięknie zapakowana - sałata! Nowa szata graficzna, piękne pudełko to akuratny prezent pod choinkę bądź na Mikołajki.

Specjalna, zimowa wersja gry Pędzące Żółwie: Wyścig do choinki utrzymana jest w świątecznym wystroju. Pięć żółwi otrzymało nowe kolory (a także ciepłe czapki - żeby się nie przeziębiły, pędząc po sałatę). Czy może być coś bardziej uroczego? Czy może istnieć lepszy prezent dla dziecka, który będzie bawił zarówno młodszych, jak i starszych? Bo to gra, która łączy pokolenia.


 
Zasady gry są banalnie proste. Na początku gry tasujemy żetony i każdy gracz wybiera jeden żeton, ale absolutnie nie pokazuje nikomu innego, co się w jego żetonie znajduje. Następnie tasujemy karty i rozdajemy każdemu graczowi po pięć. Przez to, że nikt nie wie, jakiego żółwia wylosowaliśmy w żetonie, musimy teraz tak grać kartami, by przeciwnicy nie dowiedzieli się, który żółw jest nasz. W związku z tym musimy przesuwać wszystkimi żółwiami. No i oczywiście musimy kombinować - a to bez wątpienia jest największa przyjemność z rozrywki!

Każda gra z serii "Pędzących" to radosny wyścig zwierzaków - żółwi, ślimaków lub jeży, które na co dzień sportowcami zdecydowanie nie są. Cel każdej gry z tej serii jest dokładnie taki sam. Trzeba tak kierować zwierzakami, żeby zdobyć jak najwięcej punktów. Różni się tylko sposób ich liczenia. Raz jest łatwiej, raz trudniej. A bycie pierwszym na mecie wcale nie zapewnia zwycięstwa! I właśnie to w tym jest najciekawsze.

Pędzące żółwie. Wyścig do choinki to już kolejna odsłona kultowej serii, którą na pewno wszyscy przynajmniej kojarzą: Pędzące żółwie. Wyścig do sałaty, Pędzące ślimaki i Pędzące żółwie XXXL. Gier jest bez liku, dzięki czemu, jeżeli spodoba Wam się to wydanie, będziecie mogli zagrać w kolejną edycję. Ale nie okłamujmy się - ta gra jest idealna na czas zimowy, ponieważ idealnie oddaje ducha grudniowo-styczniowym dniom. 

Jeżeli szukacie prezentu dla najmłodszych, z radością przychodzę Wam z wiadomością, że już nie musicie, ponieważ lepszego prezentu nie znajdziecie. Serio! To tak kultowa seria, że nie sposób jej dalej nie polecać, a czy to już nie jest wystarczająca zachęta? Polecam!

http://egmont.pl/

1 komentarz: