środa, 7 grudnia 2022

Moja pachnąca książeczka: Na targu, Owoce, Pierwsze zapachy

 

Akademia Mądrego Dziecka to bez wątpienia seria, którą każdy rodzic powinien znać, zatem jeżeli macie małe dziecko w rodzinie, książki z tej serii niewątpliwie są wspaniałym pomysłem na prezent chociażby bez okazji. To lekcja nazwy owocu/rośliny wraz z jego zapachem i kolorem. Prosta w swoim wykonaniu. Piękna w swoim wydźwięku.

Co tym razem dodano do serii Akademii Mądrego Dziecka. A więc Pierwsze zapachy, a w niej zapach kiwi, malin, róży, czekolady, winogrona, wanilii i morza (!). A to wszystko w oparciu o kolory. Kolejna książeczka to książka zawierająca owoce, a w nich ukryte zapachy truskawek, pomarańczy, wiśni, jabłka, kokosu, brzoskwini i banana. Trzecia z omawianych to Na targu, a w niej ukryte zapachy melona, czosnku, miodu, truskawki, kurczaka, mięty i kwiatów bzu.

Co warto podkreślić to fakt, że każdy zapach ma oznaczonych kolor, więc przy okazji dziecko uczy się koloru innych przedmiotów. Pozwala to na wiele godzin wspólnej nauki.

Na początku trzeba powiedzieć, że cała seria Akademia Mądrego Dziecka jest po prostu trwała. Strony są grube. Nawet jeżeli dzieci je gryzą bądź ślinią, są bardzo wytrzymałe i zdecydowanie przetrzymają najgorsze. Wniosek? To książki wielokrotnego użytku i mimo że swoje kosztują, jest to cena uzasadniona.

Co istotne dzieci chętnie sięgają po te książki, gdyż są interesujące. Piękne wizualnie. Grafika jest bardzo estetyczna. Kolory zbliżone do prawdziwych. Pod okienkami są zdjęcia. W dodatku zapach utrzymuje się bardzo długo, a same zapachy kuszą. Trzeba też dodać doznania sensoryczne - tarcie stron - które zawsze sprawia przyjemność dziecku. Zresztą nie okłamujmy się - dorośli również lubią sprawdzić, jak coś pachnie.

Moja pachnąć książeczka z kolorami to książka, do której każde dziecko będzie powracało. Proste przedmioty, które odnajdziemy w życiu sprawiają, że dzieci znają ze swojego otoczenia. Dzięki czemu ćwiczą mowę. 

 

Na zakończenie można też dodać, że książki z Akademii Mądrego Dziecka są często używane w placówkach oświaty, ponieważ są często wybierane przez nauczycieli. A to jednak już o czymś świadczy. Bardzo polecam! 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
Zapraszam na stronę wydawnictwa!

 

2 komentarze:

  1. Ta seria książeczek była stosowana przeze mnie w czasie pracy psychologicznej z dziećmi.

    OdpowiedzUsuń