piątek, 9 grudnia 2022

Zimowe opowieści: Bing oraz Tomek i przyjaciele

 

To historia o Tomku i jego przyjaciołach - naprawdę pożytecznych lokomotywach, które podczas bardzo śnieżnej zimy dały z siebie wszystko, aby mieszkańcy górskiego miasteczka mieli szczęśliwe Święta. Podobnych przygód będą mieli aż trzy: Wyjątkowo śnieżny dzień, Śnieżna niespodzianka oraz Tomek ratuję Święta. 

Natomiast w drugiej omawianej książce mały czytelnik może dołączyć do Binga i jego przyjaciół, by wraz z nimi poczuć magię Świąt! Książka zawiera trzy przepiękne zimowe historie: o świętach, pieczeniu pierniczków i o zabawie na śniegu. Małe radości to wielka rzecz! 


Wszystkie opowieści są pięknie zilustrowane, a same ilustracje wyglądają, jak gdyby wyciągnięte z serialu animowanego. To krótkie opowieści - raptem po 20 stron każda, więc dziecko nie zdąży się znudzić, a już pozna zakończenie opowieści.

To, co mi się szczególnie podoba w Zimowych opowieściach, to ich klimat. Klimat świąt. Wiecie - nie ma nic piękniejszego dla dziecka, niż ten moment oczekiwania na Święta, cieszenia się ze śniegu i oczekiwania tego specjalnego dnia w roku. On będzie tylko wtedy specjalny, jeśli my - dorośli - o to zadbamy. 


Jeżeli któreś Wasze dziecko ma obsesję na punkcie Binga, jako rodzic będziecie doskonale rozumieli, co teraz powiem: jak to dobrze, że są takie książki. Gdy dziecko pokocha jakiś bohaterów, będzie chciało spędzić z nim jak najwięcej czasu. A nie okłamujmy się - wgapianie się w telewizor bez ruchu nie jest dobrym rozwiązaniem. Z pomocą przychodzą takie książki jak te, które pokazują ulubione postaci dziecka.

Zimowe opowieści charakteryzują się ładnym, schludnym wydaniem. Twarda okładka to zaledwie wstęp do przepięknie zilustrowanych stron. Ilustracje przypominają te, które znamy z bajek - są przepiękne, pełne koloru i ciepła. Żywe barwy i dynamicznie narysowane postacie sprawiają wrażenie, jakbyśmy weszli do tego świata i przeżywali przygody jako naoczni świadkowie.


Absolutnie się nie dziwię, że Bing i Tomek i przyjaciele wciąż cieszą się tak pozytywnym odbiorem. To prawdziwa magia ukryta w opowiadaniach o przyjaźni. Osobiście jestem zauroczona i cieszę się, że powstają takie opowieści dla młodszych! Co tu dużo mówić, Zimowe opowieści czy to Tomka i przyjaciół czy to Binga to przepiękny prezent na święta dla najmłodszych. Książki dają dużo radości, pozwalają celebrować ten wyjątkowy czas w grudniu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
Zapraszam na stronę wydawnictwa!


3 komentarze:

 1. Jedne z ulubionych bajek moich siostrzeńców w wydaniu świątecznym, to super pomysł na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna urocza książeczka dla dzieciaczków:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dziecko uwielbia tego typu książeczki. Bardzo lubi słuchać, jak czytam mu opowieści, piękne obrazki sprawiają, że mały jest bardzo zainteresowany.
  https://mobilna-wulkanizacja.pl/mobilna-wulkanizacja-bydgoszcz-mobilny-serwis-opon/

  OdpowiedzUsuń