czwartek, 22 stycznia 2015

Święty Mikołaj z Miry - Eliza Piotrowska [Święci uśmiechnięci]

Choć Mikołajki już dawno za pasem, do mojego domu zawitały raz jeszcze - tym razem nie w postaci drobnego upominku w wielkiej skarpecie, lecz jako książka z serii "Święci uśmiechnięci" autorstwa Elizy Piotrowskiej. Zapraszam!

Choć każdy z nas słyszy co roku imię Świętego Mikołaja, mało kto zastanawia się głębiej, dlaczego to właśnie to imię jest co roku obchodzone. Jak to się stało, że Mikołaj stał się świętym i na tę część dostajemy prezenty? Tego wszystkiego dowiemy się z tej przeuroczej, kolorowej, napisanej lekkim, żartobliwym językiem książeczki "Święty Mikołaj z Miry"! 

Eliza Piotrowska to autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka licznych nagród literackich, historyk i krytyk sztuki, tłumacz z języka włoskiego, współpracuje z wieloma pismami dla dzieci, mieszka w Brazylii. Wspólnie z wydawnictwem Święty Wojciech stworzyła nietuzinkową serię "Święci uśmiechnięci", dzięki których najmłodsi dowiadują się o historii Jana Pawła II, świętej Faustyny, Urszuli Ledóchowskiej, Jana Bosco oraz świętego Mikołaja z Miry. Uważa, że największą ozdobą człowieka jest uśmiech.

opoka.org
"Święty Mikołaj z Miry" to książka idealna dla dziecka - szczególnie 6. grudnia! Dzięki niej każdy dowie się, kim był Mikołaj z Miry, jakim był człowiekiem i jakimi wartościami się odznaczał! Ta jakże wesoła przygoda przeniesienie nas nie do Laponii, lecz do małego miasteczka Patara, należącej do Cesarstwa Rzymskiego!

Autorka starała się trzymać prawdy historycznej, powołując się na legendy. W żartobliwy sposób przedstawiła życie Mikołaja, który stał się biskupem Miry. Z tej krótkiej, jakże ciekawej książeczki młody czytelnik przeżyje wraz z Świętym Mikołajem jego przygody, odkryje jego dobre serce oraz będzie świadkiem cudów! Jestem wprost zauroczona tą pozycją!

http://annasikorska.blogspot.com
Wielkim atutem "Świętego Mikołaja z Miry" są ilustracje opracowane przez Elizę Piotrowską! Są przewspaniałe! Żywe kolory dodają tej opowieści tchnienia - sprawiają, że z ciekawością przewraca się kolejne strony! W dodatku sam tekst jest rozrzucony po stronie - nie jest jednolity, lecz raz jest pogrubiony, raz powiększony, innym razem pomniejszony! Wprost nie da się nudzić!

Polecam każdemu tę oto pozycję! Po niej mam tylko ochotę poznać inne książeczki dla najmłodszych Elizy Piotrowskiej - i na pewno tak właśnie uczynię! Książka dostępna także w formie Audiobooka! Zabawa gwarantowana!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Już jest! Najnowszy numer Małego Katolika! 


Chciałabym tak bardzo krótko przedstawić Wam gazetkę - Przewodnik Katolicki dla dzieci w wieku około 7-8 lat, choć spokojnie odnajdą się w nim wszyscy. 
Ten interesujący dwumiesięcznik poświęcony jest w całości pobudzaniu małych Katolików do rozmyślań na temat Boga, Kościoła i religii. 
Magazyn został starannie przygotowany - kolorowo i z pomysłem. Przepełniony został śmiesznymi, a przede wszystkim mądrymi historyjkami, ciekawostkami, łamigłówkami i kolorowanki.
Jestem pewna, że Mały Przewodnik Katolicki przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom! 
W najnowszym numerze styczeń-luty 2015 w prezencie otrzymacie kalendarz na nowy rok!
Więcej informacji można znaleźć na stronie: TUTAJ
Z całego serca polecam!

11 komentarzy:

 1. Fajna ta książeczka o Mikołaju, super ilustracje :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Całkiem przyjemne dla oka ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bajeczka świetna, ale bardziej pasuje na okres świąteczny. Zaciekawił mnie natomiast Mały Przewodnik Katolicki. Nie słyszałam nigdy wcześniej o tym magazynie, ale chętnie poznam go bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ilustracje są naprawdę bardzo fajne ;) Przyjemnie się na nie patrzy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa ilustracji, o których piszesz. Chętnie zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękność w czystej formie dla dzieciaków, nie ma co ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne wierszyki- rymowanki:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kolorowa i pomysłowa książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak w środku kolorowo! ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Od razu jak przeczytałam tytuł to pomyślałam, idealna książka na 6 grudnia. ;) Nie tylko dla dzieci. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń