poniedziałek, 7 lipca 2014

Kolekcja kryminałów - Agata Christie

Dobra literatura to skarb, którego bardzo często trudno szukać na półkach.
Dobra literatura jest wtedy, kiedy można sięgać po nią w ciemno, 
nie obawiając się zmarnowanym czasem oraz pieniędzmi. 
Dobra literatura jest obecnie wydawana w postaci Kolekcji kryminałów Agaty Christie. 

Zatem pędem do kiosku,  po pierwsze trzy tomy!

Agatha Christie - Morderstwo w Orient Expressie (1934)

Herkules Poirot po rozwiązaniu sprawy kryminalnej w Azji wraca do Europy. Pociąg Orient Express, którym podróżuje, grzęźnie w zaspie śnieżnej. W nocy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jeden z pasażerów. Detektyw Poirot rozpoczyna dochodzenie, a jego podróż zamienia się w śledztwo. Fakty wskazują, że zabójca zajmuje przedział w tym samym wagonie… Czy Poirot zdoła rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa? Sprawa nie należy do łatwych - każdy pasażer jest podejrzany…

Na pierwszy ogień - Kolekcja kryminału #1 - została wybrana jedna z najbardziej popularnych powieści Królowej Kryminałów. Nie bez powodu. Morderstwo w Orient Expressie posiada wszystko, czego tylko czytelnicza dusza zapragnie. Morderstwo, zagadka, podejrzani - kryminał jakiego nigdzie indziej nie znajdziecie.  

Agatha Christie - I nie było już nikogo (1939)

Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach.

Wydawnictwo doskonale wiedziało, jak skutecznie zachęcić przyszłych czytelników do zakupu kolejnego numeru. I nie było już nikogo to najpopularniejsza powieść Agaty Christie - historia, która rodziła się w głowie autorki przez długi czas. Kryminał, któremu nie można się oprzeć!

Zapraszam do przeczytania rzetelniejszej recenzji "I nie było już nikogo" - TUTAJ


Agatha Christie - A.B.C. (1936)

Seryjny morderca zabija ludzi w porządku alfabetycznym. Odpracował już litery "A", "B" i "C"… Czy zostanie schwytany, zanim dojdzie do "Z"?  Sprytny przestępca umyka wymiarowi sprawiedliwości, mimo że przed każdą zbrodnią wysyła list z informacją, gdzie i kiedy należy szukać następnej ofiary. W listach podpisuje się "A.B.C.". Czyżby zabójca cierpiał na kompleks alfabetyczny? Poirot czuje, że za tym pozornym szaleństwem musi skrywać się umysł przebiegły i metodyczny, a zostawiane wskazówki mają sprowadzić policję na błędny trop.

A.B.C. okazał się dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Autorka całkowicie wywiodła mnie w pole, choć przecież nieustannie dawała mi podpowiedzi. W czasie lektury szare komóreczki pracowały na najwyższych obrotach, lecz - najwyraźniej - potrzeba mi jeszcze wielu takich powieści. Geniusz sam w sobie!


Trzeba przyznać, że Kolekcja kryminału Agaty Christie rozpoczęła się z głośnym przytupem! Wszystkie trzy powieści, które zostały do tej pory wydane, są książkami, od których nie można się oderwać. Każda z nich posiada coś, czego nie może mieć żadna inna!

Język autorki jest prosty, rozdziały krótkie, dominującą rolę odgrywają dialogi aniżeli opisy, a same książki posiadają zazwyczaj około dwustu stron. To właśnie sprawia, iż powieści Agaty Christie czyta się szybko i przyjemnie, pochłaniając je w jedno popołudnie - na całe szczęście, ponieważ trudno się od nich oderwać!  Nie można przy tym zapominać o humorze, którego jest pełno, a dzięki któremu w czasie czytania - i jeszcze długo po - towarzyszy czytelnikowi jego własny uśmiech.

Wszystkie powieści mają bardzo dobry papier, wyraźny druk oraz twardą oprawę z piękną okładką. Aż miło je podziwiać na półce! To tytuły, które każdy szanujący się mol książkowy koniecznie musi mieć u siebie! Co najlepsze - cena również jest przyzwoita, biorąc pod uwagę fakt, iż w broszurowych oprawach cena była taka sama!

Pierwsze trzy powieści są w promocyjnej cenie!

Za pierwszy numer - Morderstwo w Orient Expressie - zapłacicie jedynie 6,99 zł!
Drugi i trzeci numer - I nie było już nikogo oraz A.B.C. -  w cenie jednego - 24,90 zł!
Kolejne numery już w stałej cenie - 24,90 zł!

Kolejny numer już 17 lipca!!!


Esencja stylu mistrzyni kryminału zamknięta w cyklu zgrabnych opowiadań z niezastąpionym Herkulesem Poirot. Detektyw postanawia efektownie zakończyć karierę – stawia sobie za cel rozwiązania dwunastu spraw inspirowanych pracami swego mitycznego imiennika. Błyskotliwe dialogi, nietuzinkowe postacie, angielski humor. Tuzin wciągających historii połączonych motywem z greckiej mitologii – nie tylko dla fanów gatunku i miłośników kultury antycznej. Zachęcam do odwiedzenia strony Kolekcji kryminałów Agaty Christie:

www.agathachristiekolekcja.pl
gdzie można zamówić prenumeratę wraz prezentami!!

27 komentarzy:

 1. Ale pięknie się prezentuje ta kolekcja, a jeszcze lepiej wyglądałaby na mojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzy mi się cała, ta przepiękna kolekcja:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam reklamę w TV i muszę czym prędzej odwiedzić kiosk :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pierwsze trzy tomy. Będę zbierać tę serię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że tak jak ja, masz ochotę zebrać wszystkie (miejmy nadzieję) powieści Agaty Christie :D

   Usuń
 5. Ja serii zbierać nie będę, bo już raz zbierałam i kilka tomów nie mam..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co to za kolekcja, w której nie ma kilku tomów ? :(
   Brak poszanowania wiernych fanów lub po prostu zwykły pech.
   Niestety.

   Usuń
 6. Kupiłam pierwsze 3 tomy, ale całej kolekcji raczej nie będę kompletować. 24,90 to wcale nie tak mało ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co prawda, to prawda.
   Zawsze można pokusić się o książki nie w twardej oprawie, lecz w wydaniu kieszonkowym.
   Lub najtaniej odwiedzić bibliotekę, w której na pewno znajdzie się chociaż kilka książek Christie - ważne, by po prostu czytać!

   Usuń
  2. Prenumerata wychodzi taniej bo niecałe 34zł miesiecznie za 2 ksiązki i super prezenty, jednak to też wcale nie taka mała sumka ale w każdej chwili można zrezygnować

   Usuń
 7. Mam pierwsze tomy kolekcji:) Marzę o całej...

  OdpowiedzUsuń
 8. No proszę, piękne wydanie utworów mojej imienniczki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo się cieszę :)
  Owocnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 10. Cieszę się, ze w końcu ktoś się ruszył i przypomniał twórczość wyjątkowej pisarki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Odpowiedzi
  1. Życzę Ci, żebyś wytrwała w tym postanowieniu!! <3

   Usuń
 12. 3 pierwsze tomy kupiłam w kiosku, a od 4 pokusiłam się na prenumeratę :) Jeszcze za lekturę się nie zabrałam ale jestem ciekawa dam się wywieźć w pole :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne wydanie. Sama chciałabym mieć całą taką kolekcje na swojej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 14. czy tom 4 jest już w sprzedaży?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak :)
   Od 17. lipca!
   Coś więcej na temat tej książki znajdziesz tutaj:
   http://wymarzona-ksiazka.blogspot.com/2014/07/dwanascie-prac-herkulesa-agata-christie.html

   Usuń