czwartek, 20 września 2018

3 główne zalety The Valley of Fear. Dolina Trwogi [Angielski z ćwiczeniami. A2-B1]

Jak czytać książki w oryginale, by się nie zrazić? Jak rozpocząć swoją przygodę z belestryką w łatwy i przyjemny sposób? Aż w końcu jak połączyć obowiązek z przyjemnością? Jak zaraz Wam postaram się udowodnić - w prosty i łatwy sposób, dostępny dla każdego, kto tylko będzie chciał!
 

Szczerze uwielbiam Sherlocka Holmesa. To wlasnie od jego przygód rozpoczęłam swoją przygodę z kryminałami. Dlatego też nie mogłam oprzeć się Angielskiemu z ćwiczeniami - wszystko byle tylko poczuć ten starobrytyjski klimat. Dlatego też chciałabym przedstawić moje trzy powody (zalety użytkowania), dla których warto zainwestować w The Valley of Fear autorstwa Arthura Conana Dotyle'a!
 
1. Ciekawa historia
Na pewno jedną z głównych motywacji do nauki języka obcego każdego z nas jest czytanie powieści w oryginale. Nie zawsze jednak jest to możliwe ze względu na poziom języka (no i często cenę). Lecz dzięki Angielskiemu z ćwiczeniami możemy bardzo łatwo ocenić, czy zrozumiemy klasykę kryminału, jaką jest chociazby Dolina Trwogi. Tekst powieści został zaadaptowany do poziomu A2/B1, zachowano jednak styl charakteryczny dla Arthura Conana Doyle'a. W ten sposób można cieszyć się lekturą, nie przejmując się zbytnio, że czegoś nie zrozumiemy. Wręcz przeciwnie - The Valley of Fear oceniam jako dość przystępną powieść.
 
2. Konstrukcja książki
W lekturze wspamagać nas będą marginesy, na których znajdują się tłumaczenia poszczególnych, trudniejszych słów. Jest tam tyle miejsca, że samemu można sobie jeszcze coś dopisać, dzięki czemu jeszcze więcej zapamiętamy. Oprócz tego po dwóch krótkich rozdziałach znajdują się ćwiczenia leksykalno-gramatyczne, dzięki którym sprawdzimy, czy zrozumieliśmy pełnię tekstu oraz powtórzymy sobie słownictwo. Na samym końcu odnajdziemy słowniczek oraz rozwiązania. Czegóż chcieć więcej?
 
3. Możliwość czytania na głos
Rozdziały są krótkie (zaledwie 3-4 strony), także nic nie stoi na przeszkodzie, by The Valley of Fear czytać powoli... ale głośno i wyraźnie. Ten może czasami mało używany sposób nauki (bo przecież czytanie na głos męczy i wydłuża czas lektury) jest jednym z najlepszych możliwych pomocy, dzięki którym możemy ułatwić sobie edukację. Dlatego czytajcie na głos! Sprawdzajcie, czy poprawnie wypowiedzieliście dane słówko! Powoli a spokojnie, bowiem ten oto egzemplarz wspiera tych, którzy chcą się czegoś nauczyć.
 
 A Ty? Znasz jeszcze inną zaletę Angielskiego z ćwiczeniami?
 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: The Valley of Fear
Autor: Arthur Conan Doyle
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Angielski z ćwiczeniami
Poziom: A2-B1
Data wydania: 9.05.2018
Ilość stron: 184
Oprawa: miękka
Format: 135x190mm 
Kategoria: Edukacyjne
http://www.jezykiobce.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz