wtorek, 14 października 2014

100 najważnijeszych wskazań dla świata - Jan Paweł II

O tym, że Jan Paweł II był wspaniałym człowiekiem nie muszę nikomu chyba mówić. Całe jego życie wypełnione było znamiennymi cechami, o których - mam nadzieję - nikt nigdy nie zapomni. 

Papież kochał człowieka, nie ludzkość - każdego pojedynczego człowieka. I to właśnie z miłości narodziła się konkretna myśl, a później całe nauczanie. Bowiem papież-Polak właśnie z tego uczucia czerpał siłę i energię. 

Książka "100 najważniejszych wskazań dla świata" to zbiór wybranych - zdaniem twórców - najważniejszych wskazań Jana Pawła II dla współczesnego świata. Świata, w którym rozwody, aborcje, eutanazja są na porządku dziennym. Świata bez miłości. 

Jan Paweł II dotyka takich problemów jak życie rodzinne, sprawy społeczne, problemy etyki pracy i zaangażowania chrześcijan w politykę. Każda z tych kwestii podzielona została na odpowiednie działy, a w każdym z tych działów znajdują się fragmenty wypowiedzi Karola Wojtyły. Te sto wskazań pochodzi z dokumentów, które mają ponad trzydzieści lat, lecz wciąż są jak najbardziej aktualne i zaskakują świeżością sformułowań.

To było moje pierwsze spotkanie z nauczaniem Jana Pawła II i już teraz wiem, że na pewno nie ostatnie. Książkę pochłonęłam błyskawicznie i zanim zdałam sobie sprawę, przebrnęłam przez te sto stron. I - co najważniejsze - wyniosłam z nich wnioski, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. 

"100 najważniejszych wskazań dla świata" to jedna z tych książek, które warto przeczytać. Czytając, ma się wrażenie, że przemawia do nas sam papież. Uczy, wskazuje błędy naszego myślenia i postępowania. Niejednokrotnie także wzrusza.

Warto zwrócić uwagę na sam fakt, iż ta książka może być właśnie wstępem do dalszych rozważań oraz poszukiwania kolejnych dzieł Jana Pawła II. Fragmenty wypowiedzi naprawdę nie mogą nikogo zanudzić - Jan Paweł II mówił prostym językiem do ludzi! - a całą książkę połyka się na raz!

Polecam! Gorąco polecam wszystkim katolikom, a w szczególności młodszemu pokoleniu, które nie miało szansy posłuchać Jana Pawła II. Ta książka pozwoli Wam się na moment przenieść w czasie i usłyszeć te mądre słowa papieża-Polaka swoimi ustami!
Tytuł: 100 najważniejszych wskazań dla świata
Autor: Jan Paweł II
Wydawnictwo: M
Data wydania:2014
Liczba stron: 100
http://www.mwydawnictwo.pl/Kategoria: Religia

8 komentarzy:

 1. A wczoraj właśnie w naszej szkole obchodzono święto Bł. Jana Pawła II. Fajnie, że istnieją takie książki. To powód jedynie do dumy! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z przyjemnością sięgnę po niniejszą publikację, bo bardzo cenię wartości przekazywane przez naszego ś.p. Jana Pawła II.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno kiedyś przeczytam, Jan Paweł II nauczał zawsze z wielkim sercem.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecę tę publikację mojej ciotce. Na pewno zaczyta się w jej treści.

  OdpowiedzUsuń
 5. To już wiem co kupić babci na Dzień Babci :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja babcia pewnie by się w tej książce zaczytywała, ale ja niekoniecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja nie miałam na nią ochoty, ale mojej babci by się na pewno spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka raczej nie dla mnie, ale z chęcią będę ją polecać innym :)

  OdpowiedzUsuń