wtorek, 14 lipca 2015

Magiczne opowieści: Bajki Ezopa Wierszem Mirosława Krzyszewskiego oraz Zimowa rozłąka kurczaka i myszki Katarzyny Boroń

Trzeba przyznać, iż wydawnictwa nieustannie zaskakują mnie nowymi książeczkami dla najmłodszych. Pod tym względem Novae Res spisuje się genialnie! Dzięki nim nowe talenty mają szanse udowodnić swą wartość, a przy okazji zabrać nas w niezapomniany świat marzeń!


Tym oto sposobem na polski rynek wstąpiły dwie pozycje - jedno całkowicie nowe; drugie - odnowione. Mowa tutaj o debiucie dwóch autorów - Katarzyny Boroń, której baśń "Zimowa rozłąka kurczaka i myszki" nieco nas "ochłodzi" w te słoneczne dni, natomiast Mirosław Krzyszewski przypomni o dobrze znanych bajkach Ezopa. 

"Zimowa rozłąka kurczaka i myszki" to urocza opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy - poznając się na jesieni - bardzo się polubili. Jednakże zmienne pory roku zapragnęły sprawdzić ich przywiązanie, więc gdy nadeszła zima mała myszka została uwięziona w swoim domku. Czy ich przyjaźń sprawi, iż na nowo się spotkają? Czy przetrwa?


"Bajki Ezopa Wierszem" to odnowienie opowieści cenionego na całym świecie greckiego bajkopisarza, żyjącego jeszcze przed naszą erą. W książeczce znajdą się takie tytuły jak: Dwa koguty, Komar i byk czy Żółw i zając. Jednakże - tym razem - są opowiedziane rymowanym wierszem!


Już raz spotkałam się z podobnym zabiegiem, co wykonał Mirosław Krzyszewski przy okazji lektury "Baju baj bajki z baśni" Anny Piniańskiej-Kordyś. Bardzo lubię takie zabiegi, gdzie na nowo poznaję coś dobrze znanego, dlatego i tym razem jestem jak najbardziej na tak!

Obie publikacje bardzo przypadły mi do gustu. Są to krótkie, miłe opowieści, które niosą ze sobą przepiękne przesłanie dla najmłodszych. A w dodatku wewnątrz znajdziemy robiące wrażenie bajkowe ilustracje! Polecam!

Książeczki można zakupić na zaczytani.pl:
http://zaczytani.pl/

13 komentarzy:

 1. Książeczki są pięknie wydane i w 100% przydadzą sie kiedy będę musiała kupić prezent dla najmłodszych członków rodziny :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie Inna
  happy1forever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja narazie jeszcze nie mam takich maluchów w rodzinie, ale za rok, jak już trochę podrosną to z chęcią zakupię im tę drugą pozycję, bo zdaje mi się, że skoro te utwory przetrwały tyle czasu, to muszą być wyjątkowe ;) A wydanie naprawdę ładne!, więc czemu nie?

  Pozdrawiam serdecznie, Wiecznie Zaczytana 

  OdpowiedzUsuń
 3. Bajki Ezopa sama chętnie bym poczytała. No i takie piękne wydania...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam pojęcia, że to wydawnictwo wydaje książki dla dzieci. Te wydanie kojarzy mi się z bajkami mojego dzieciństwa, tą lepszą stroną :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Novae Res i bajki? W życiu bym nie pomyślała ;)
  Za książeczką jak na razie ne mam potrzeby się rozglądać, ale może kiedyś, gdy okoliczności będą sprzyjać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyglądają bardzo ładnie i zachęcająco...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale piękne ilustracje :o Aż z chęcią, bym po nie sięgnęłam, chociaż już dawno nie czytałam bajek, tylko je oglądam :)

  http://leonzabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla samych ilustracji warto kupić tę książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta "Zimowa rozłąka..." to przeurocza książeczka:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Potwierdzam, piękniutkie ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudowne bajki, z chęcią poczytałabym je młodszemu rodzeństwu, szczególnie pierwszą. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bajki Ezopa pamiętam z dzieciństwa i z chęcią bym je sobie poprzypominała :)

  OdpowiedzUsuń