środa, 1 lipca 2015

Piękny nieznajomy - Christina Lauren

Od wydania pierwszego tomu całkowicie nowej, zmysłowej serii w Polsce wychodzącej spod piór duetu pisarskiego minęły ledwie cztery miesiące, a już możemy cieszyć oczy (jak i wyobraźnię) "Pięknym nieznajomym" - książki, która jest kontynuacją międzynarodowego bestsellera, choć z zupełnie nowymi bohaterami. 

Sara Dillon nie ma szczęścia do facetów. Jako że poszukuje powodów nieudanego związku zakończonego rozstaniem właśnie w sobie, postanawia się zmienić. Ta zwykle grzeczna, wierna dwudziestosiedmiolatka przenosi się do Nowego Jorku, szukając zabawy bez zobowiązań. Nie musi czekać na okazję do udowodnienia swej "złej duszy", a ma to miejsce w klubie, gdzie spotyka niezwykle przystojnego mężczyznę. To właśnie z nim zamierza zabawić się bez zobowiązań tej nocy, by później zapomnieć. Lecz nie jest to takie proste, bo choć ów piękny nieznajomy - Max Stella - przebiera w kobietach, Sara Dillon szczególnie go intryguje. 

Każda czytelniczka (ponieważ wątpię, by w gronie fanów "Pięknych" znajdowali się mężczyźni - choć może...?), której spodobał się poprzedni tom, i tym razem nie będzie zawiedziona: i tym razem dostajemy bardzo podobną historię miłosną przepełnioną scenami łóżkowymi dwojga kompletnie obcych dla siebie ludzi, którzy "nieoczekiwanie" zaczynają czuć do siebie coś więcej aniżeli zwykłe pożądanie ciała. "Piękny nieznajomy" ma w sobie tę samą iskrę, co "Piękny drań", a może nawet znacznie więcej.

Seria Pięknych wciąż powstaje!
To co może odróżniać "Nieznajomego" od "Drania" to to, że tym razem bohaterowie zostali obdarzeni historią - trudną przeszłością, z którą obydwoje muszą się borykać na co dzień, a której blizny tak po prostu nie znikną. Oprócz Sary i Maxa - głównych postaci całej powieści - spotykamy się w tym tomie także ze znaną wcześniej parą Chloe'a i Bennetta. Rola ich jednak - z oczywistych względów - ucieka w tło, lecz jest to taki miły szczególik, szczególnie dla fanów poprzedniego tomu, którzy chcieliby wiedzieć, jak idą przygotowania do ich ślubu.

Gdybym chciała powiedzieć coś o stylu i języku Christiny Lauren, musiałabym powtórzyć frazesy z recenzji "Pięknego drania". Nie zmienił się on jakoś szczególnie, bowiem i tym razem otrzymujemy łatwy w zrozumieniu tekst przepełniony żartobliwymi akcentami. Autorki nie bawią się w eufemizmy, lecz piszą dosadnie, dzięki czemu "Piękny nieznajomy" posiada w sobie "pikanterię". Książkę pochłania się naprawdę błyskawicznie.

"Piękny nieznajomy" tak jak "Piękny drań" to powieści na raz. Autorki nie miały na celu przekazać jakiś prawd życiowych, lecz tak po prostu zabawić się w literacką erotyczną przygodę, którą następnie przekazały do rąk własnych całemu światu. Co i raz warto dać szansę i takim lekkim historiom, które dostarczą czytelniczkom nieco rumieńców, ale przede wszystkim uśmiechu. Bowiem na pewno ta książka jest lepsza (chociażby pod względem stylistycznym) od sławnego Greya.

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Piękny nieznajomy
Tytuł oryginalny: The Beauty Stranger
Autor: Christina Lauren
Tłumacz: Katarzyna Krawczyk
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Premiera wydania: 15 czerwca 2015
Liczba stron: 368
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Cena detaliczna: 32,90 zł

http://www.sklep.zysk.com.pl/sherlock-holmes-t-1.html

15 komentarzy:

 1. Nie zdecydowałabym się na tę książkę tylko ze względu na tytuł, wybacz autorko ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Literatura erotyczna to nie do końca moje klimaty, sięgam po nią bardzo rzadko, więc tym razem nie skuszę się. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że uda mi się kiedyś przeczytać oba tomy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka beż zobowiązań i uniesień :P Powieść na lato - szkoda, że przez wakacje będzie krucho u mnie z czytaniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie przeczytałam recenzji, bo sama czekam na tę książkę, wybacz! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwszy tom niestety nie przypadł mi do gustu, dlatego nie mam ochoty poznawać jego kontynuacji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszy tom jeszcze przede mną, ale ma go moja koleżanka, więc pewnie przeczytam:) Jak mi pożyczy;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, ale mam go w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciągle muszę przeczytać tom pierwszy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Sama natknęłam się w realnym życiu na pięknego nieznajomego, teraz nie daje mi to spokoju, więc książkę przeczytam! :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie ciągnie mnie jakoś do tego gatunku, ale może kiedyś zmienię zdanie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam pierwszego tomu, więc najpierw musiałabym od niego zacząć swoją przygodę z pozycjami tych autorek :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam o tej książce kilka recenzji. I jeśli będę miała okazję to na pewno ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 15. Sama mam już pierwszy tom na swojej półce i na pewno niedługo się za niego zabiorę. Jestem bardzo ciekawa tej serii :))
  addictedtobooks.blog.pl

  OdpowiedzUsuń