piątek, 10 lipca 2015

Wymarzony bohater - Studio Accantus

Czy musicale muszą być nudne? Ostatecznie o co chodzi w tych wszystkich filmach, w których bohaterowie ze spokojnej rozmowy nagle przenoszą się na wyższe dźwięki sopranu i tak po prostu śpiewają - a w dodatku w sposób synchronizowany? Do niedawna nie miałam swojego zdania na temat musicalach, łącząc je jedynie z takimi filmami jak High School Musical czy Camp Rock wytwórni Disenya. A przecież... kochałam muzykę!

Uwielbiam śpiew takich disneyowskich postaci jak: Mulan, Pocahontas czy Aladyn! Kiedy to odkryłam? Otóż dopiero po natrafieniu na pewny nieznany mi ówcześnie kanał YouTube, gdzie mogłam przesłuchać przepiękny cover "Zrobię z was mężczyzn". Wykonanie Kuby Jurzyka tak bardzo mi się spodobało, że postanowiłam przesłuchać więcej, więcej, więcej! I tak już zostało! 

Panie i panowie! Chciałabym przedstawić wam kolejnego Wymarzonego bohatera - Studio Accantus!

Okazało się po raz kolejny, że sama pasja wystarczy, by stworzyć coś naprawdę dla wszystkich, porwać tłumy i rozkochać ich w muzyce! Zaczynając od tak dobrze znanych piosenek wytwórni Disneya, dołączając do tego utwory z wybornych musicali, takich jak Upiór w operze, Bartłomiej Kozielski (lewy dolny róg) we współpracy z najpiękniejszymi głosami całej Polski (nie żartuję!) gromadzi miłośników pięknych słów ukrytych w tle muzyki co tydzień w środę! Sprawił tym samym, że nie tylko ja, ale także wiele innych Polaków i osób z zagranicy (obecnie kanał na YouTube subskrybuje ponad 50 000) wyczekują tego dnia z niecierpliwością! 


A to wszystko zaczęło się, jak zawsze tak bardzo niewinnie, kiedy Bartek i Jarek Kozielscy postanowili nagrać kilka utworów w salonie. Coś, co pewnie miało być jedynie pamiątką na lata, zapoczątkowało wielką pasję Bartka, który w krótkim czasie stworzył swoje własne domowe studio nagrań... w piwnicy. Pozapraszał swoich przyjaciół do zaśpiewania kilku piosenek... następnie przyjaciół przyjaciół, by teraz otrzymywać samemu demo od tysięcy młodych ludzi, chętnych do wzięcia udziału w tak ciekawym przedsięwzięciu.

"Zaczęło się od mojej miłości do musicali, którą aktywnie staram się zarażać innych. Próbuję otaczać się ludźmi, którzy czują ten klimat, nieraz nawet lepiej niż ja. Najważniejszą nauką, jaką wyciągnąłem z doświadczeń ze studiem, są dwie rzeczy: cierpliwość i pasja. To trochę oklepane, ale nie mielibyśmy dziś takiej satysfakcji z tego, co robimy, gdyby właśnie nie konsekwencja w robieniu tego, co się kocha". - Bartłomiej Kozielski


Śpiewają najróżniejsze piosenki. Zaczynali od najpiękniejszych piosenek filmu Disneya, by teraz miksować trochę repertuar, nie ograniczając się tylko do jednej melodii. I wychodzi im to genialnie! Po jakimś czasie udało im się dokonać kolejnego wielkiego kroku... wyjść ze swego studia nagrać i zaśpiewać coś przed publicznością, chociażby w musicalu Afera Mayerling! W 2013 roku nagrali we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska 11 kolęd polskich w nowych aranżacjach! Jaki będzie ich kolejny krok... być może własny musical?


Dlaczego według mnie Studio Accantus zasługuje na miano Wymarzonego bohatera! Ponieważ, jak każda główna postać literacka i filmowa, tak i osoby tworzące studio są sympatyczni, szczerzy i z pasją. Dodatkowo trzymają w swoich sercach szczytny cel - przekonanie Polaków do musicali i udowodnienie, iż to coś więcej niż zwykłe piosenki w filmach. Ludzie to czują! Sama szczerze im kibicuję i nie wątpię, iż w przyszłości obejrzę jeden z ich licznych autorskich musicali!

A jakie ja najbardziej lubię ich piosenki? Jest ich tak wiele, że nie sposób wybrać jednej! Po prostu puszczam nieustannie ich wykonania i nawet potrafiłabym powiedzieć Wam, co też robi na przykład Sylwia Przetak w wykonaniu "Ten za rogiem rzeki świat" albo jaką minę mają Kamil Dominiak i Adrian Wiśniewski w cudownym "Bóg ciężki żywot ma"! Po prostu moje serduszko rozpływa się przy "Coś więcej" w wykonaniu Jakuby Jurzyka i Sylwii Banasik, nie wspominając już o "Masz jeszcze czas"!

Studio Accantus tworzy tak wiele postaci, że nie sposób bym opisała każdego z nich po kolei... 
O niektórych z nich dowiecie się klikając TUTAJ do czego Was gorąco zachęcam! 
Oprócz tego koniecznie zajrzyjcie na ich kanał na YouTube: KLIK...
... oraz odwiedzcie fanpage'a na Facebooku: KLIK

Dajcie sobie szansę zakochać się w muzyce!
I podziwiajcie, jak rosną na naszych oczach nowe Gwiazdy! 

22 komentarze:

 1. Ujęłaś w tym tekście wszystko to co kocham w Studiu Accantus ;) Jestem ich fanką, odkąd zobaczyłam wideo "Mam tę moc" Sylwii Przetak ( tę pierwszą wersję) i teraz wchodzę tam regularnie. Potem był cudowny Upiór w operze i cała reszta. Ostatnio słucham głównie Hakuna Matata ( mimika twarzy wokalistów rozbraja), Stań, i Miłość drogę zna <3 Nie potrafię wybrać jednego ulubionego wykonawcy, bo po każdym video musiałabym zmieniać zdanie :D I uwielbiam ich pogadanki na końcu każdego filmu :D Fajnie w blogosferze znaleźć kogoś, kto tak samo jak ja kocha ich pracę ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To i tak wymieniłaś chociaż jakieś piosenki!
   Też ostatnio słucham Hakuny Mataty (uwielbiam ten moment, w którym Młody Simba zmienia się w Dużego Simbę - i ten śpiew Kuby!! Bajka <3 )

   Dziękuję ślicznie za komplement ;)
   Cieszę się, że też ich kochasz!
   Ja środy zawsze rezerwuję im!

   Usuń
 2. Oni są rewelacyjni! Mulan i "Mężczyzn z was zrobię znów" <3 Słucham słucham i nasłuchać się nie mogę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie od piosenki z Mulan zaczęłam słuchać Studia nałogowo! :D
   No i od tego momentu uwielbiam tak bardzo ten film!
   Jak byłam młodsza jakoś tak bardzo nie lubiłam tych piosenek, teraz czekam na nie z niecierpliwością! A dzięki Accantusowej Rodzinie znam je na pamięć i śpiewam razem z nimi!

   Usuń
 3. Pokazałaś mi zupełnie inną stronę muzyki i jestem zachwycona. Dotychczas sporadycznie słuchałam kilka znanych piosenek wytwórni Disneya, ale nigdy zagłębiałam się w to, kto wykonuje jaki utwór. Tymczasem jak widzę, są to prawdziwe gwiazdy, pełne pasji i telnetu. Coś niesamowitego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak! Coś niesamowitego! :D
   Polecam przesłuchać wszystkie piosenki! :)

   Usuń
 4. Szczerze mówiąc nigdy jakoś nie zasługiwałam się w disneyowskie piosenki. Teraz widzę że wiele straciłam. Ci ludzie są niesamowici. Zasłuchałam się na całego ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już wiesz, co ja muszę czuć, jak ich słucham! <3

   Usuń
 5. Uwielbiam ich! Cieszę się, że ktoś jeszcze docenia ten fenomen :)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z każdym dniem nas - fanów Studia Accantus - będzie coraz więcej :)

   Usuń
 6. Uwielbiam ich słuchać! To najpiękniejsze piosenki jakie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze zwracam uwagę na muzykę w filmach, w tych animowanych także:)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Stań" jakie piękne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? :D
   Uwielbiam tę piosenkę!
   Wykonanie - cudo! <3

   Usuń
 9. Zakochałam się od pierwszego zasłuchania :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam Studio Accantus I jestem miłośniczką muzyki do większości klasycznych disneyowskich filmów. Z niecierpliwością czekam na kolejne ich covery.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To niesamowite, jak wiele jest już miłośników Studia Accantus! :D

   Usuń
 11. Uwielbiam, uwielbiam i tak tęsknie za środowymi nowościami :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ich się nie da nie uwielbiać <3
   Tak pozytywnych ludzi ze świecą szukać! :D

   Usuń