czwartek, 16 lipca 2015

Tominiki dla najmłodszych i nie tylko: Wierszyki dla każdego, kto swe imię piękne nosi [Lidii Borskiej] oraz Wierszyki z krainy Muzyki [Aleksandry Mazoń]

A może tak.... trochę prozy dla dzieci? Ostatecznie czym główka za młodu nasiąknie... nie możemy przecież recytować Inwokacji, lecz właśnie czegoś lekkiego, zabawnego, rymowanego... czegoś co w cudowny sposób wpadnie w ucho i pamęć. Mam dla Was recenzję aż dwóch nowych książeczek dla dzieci!"Wierszyki dla Moniki, Weroniki, dla Kajtusia i Wojtusia, dla Marysi i dla Gosi. Dla każdego, kto swe imię piękne nosi" Lidii Borskiej to dwanaście pełnych koloru i przygód krótkie rymowanki, w których bohaterami są dzieci. To opowieści o wakacjach, o biedronkach, o operze... Są przepiękne, ciekawe i niosą ze sobą przekaz!W dodatku w książeczce nie zabrakło nawet miejsca dla własnej twórczości i tak oto wewnątrz "Wierszyków..." znajdziemy dwa zadania dla czytelnika... by narysowało ono swego tatę i mamę.

Kto chce poznać dziś krainę,
W której żyją rytmy, dźwięki,
Niech nadstawi ucho swoje,
Biorąc książkę tę do ręki.

Instrumenty w tej Krainie 
Mają swoje własne sprawy,
Mówią swoim własnym głosem.
Czy nie jesteś już ciekawy?    

Natomiast "Wierszyki z krainy muzyki" przenoszą czytelnika do świata dźwięków, nut i instrumentów! Coś w sam raz dla każdego, kto by chciał poznać więcej instrumentów aniżeli tylko pianino, gitara i skrzypce, bowiem w książeczce bohaterami jest chociażby akordeon, dudy czy rożek angielski! Autorka udowadnia na każdym kroku, że w tym bajkowo-muzycznym świecie wszystko jest możliwe!


Gorąco polecam tę nową literaturę dziecięcą! Warto dawać szansę nowym pisarzom - szczególnie jeśli ich książeczki mają swój przekaz! Osobiście publikacje - zarówno od strony moralistycznej, jak i wizualnej - bardzo mi się podobają i będę przekazywała je dalej!

Książeczki można zakupić na zaczytani.pl:
http://zaczytani.pl/

13 komentarzy:

 1. Lubię takie książeczki dla dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się ilustracje w tych książeczkach. Sama mam małą kuzynkę Monikę, dlatego jak nadarzy się okazja, to pewnie sprezentuję jej tą książeczkę :))
  addictedtobooks.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne ilustracje; ja na książki dla dzieci to jestem niemożliwie łasa :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealne dla brata. Sam stara się składać mini-wierszyczki, więc podpowiem tytuł mamie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie to ładne <3 Gdybym miała młodsze rodzeństwo pewnie, bym im książeczkę zafundowała :D

  http://leonzabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta pierwsza kompletnie mi się nie podoba i wątpię aby zainteresowała mojego synka, ale ta o muzyce zapowiada się całkiem nieźle :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To na pewno świetna książeczka dla dzieci :) Ilustracje faktycznie bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie piękne ilustracje. Bardzo podoba mi się ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na pewno mój brat zachwyciłby się tymi pozycjami! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pooglądałabym sobie chętnie ilustracje od tej muzycznej ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. w sam raz na urodziny kuzynki:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moja starsza córka niedługo ma urodziny już wiem co jej kupię, Mała uwielbia książki (po mamusi:D ) więc z pewnością się ucieszy z nowego egzemplarza :)
  http://ksiazkomiloscimoja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń