niedziela, 3 lipca 2016

Opactwo - o. James Martin SJ

Nazajutrz po pogrzebie Jeremiasza, kiedy dom wreszcie opustoszał, Anne znalazła się w łazience, zapłakana, ledwie łapiąc oddech. Uklękła na zimnych białych płytkach, wciśnięta między umywalkę a wannę, i nieoczekiwanie usłyszała własny krzyk: "Nienawidzę Cię, Boże! Dlaczego mi to zrobiłeś?". Wykrzykiwała to samo pytanie raz za razem, aż wreszcie, nie otrzymawszy odpowiedzi, przestała krzyczeć. Wstała, otarła łzy, wydmuchała nos, spojrzała na siebie w lustrze i powiedziała: "Chrzanić to".
(fragment)


Anne to samotna matka, która nie może się otrząsnąć po śmierci syna. Ta życiowa tragedia przysłoniła jej wszelkie radości z życia. Mark niegdyś był architektem, dziś pracuje jako złota rączka i zastanawia się, jak i kiedy jego życie zeszło z drogi, którą sobie wyznaczył. Ich ścieżki krzyżują się w niedaleki opactwie trapistów. Czy znajdą tam odpowiedzi na pytania, które stawiają sobie od dawna?*

Prawdziwą siłą tej powieści jest duszpasterska wrażliwość jej autora. (…) Podobnie jak jego współbrat papież Franciszek, Martin przekonująco mówi o miłosierdziu Boga – i Kościoła.
„Publisher Weekly”
 
Po lekturze Siedmiu Ostatnich Słów Jezusa czułam, że chcę przeczytać więcej książek ojca Jamesa Martina SJ. Tak oto natrafiłam na jego pierwszą powieść, do której chciałabym Was wszystkich zachęcić. Wierzcie mi, tyle miłości Bożej nie znajdziecie w każdej napotkanej książce!

W swojej tak naprawdę krótkiej historii autor zadaje wiele pytań, które stawia sobie każdy z nas. Ta powieść to sposób poznania samego siebie - opowieść o poszukiwaniach samego siebie. Wierzcie mi, naprawdę trudno coś więcej mi o Opactwie powiedzieć, ponieważ to książka, którą trzeba poznać samemu.


Od Opactwa naprawdę trudno się oderwać. Gdy zaczyna się tę historię, chce się ją już dokończyć. Książka została napisana łatwym, współczesnym językiem. Jest krótka, acz treściwa, co jest zdecydowanie jej walorem!

Wierzę, że skusicie się na tę niezwykłą powieść, ponieważ to właśnie wiara sprawia, że Opactwo jest tak niezwykłą książką! To historia dla każdego, kto przeżył w życiu tragedię... i potrzebuje światełka w tunelu!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Opactwo
Autor: James Martin SJ
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Data wydania: 2016
Liczba stron: 240
Oprawa: zintegrowana
https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-dziecieca-i-mlodziezowa/Dzieci/Na-ostatni-guzik-Rok-z-ksiedzem-Janem-TwardowskimWymiary: 130x185
Cena: 26,90 zł 
* Źródło: opis okładki, wyd. Święty Wojciech

5 komentarzy:

 1. Zastanowię się nad tą książką, bo póki co mam mieszane uczucia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mnie zaintrygowałaś. Lubię książki o takiej tematyce, niezwykle mnie one motywują :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Być może kiedyś sięgnę po tę książkę :D
  Na razie mam jednak niestety zbyt wiele zaległości na półkach :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jest to lektura dla mnie :x

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie interesuję się tą tematyką, a także prosty język nie jest dla mnie.

  OdpowiedzUsuń