wtorek, 13 września 2016

Adwokat - Randy Singer

Książki uczą, przenosząc w najdalszą podróż - na drogę, na której nie postawimy nogi... ale zobaczymy ją wyraźnie oczyma wyobraźni. Ja nigdy nie wątpiłam w tę niezwykłą właściwość powieści i właśnie ta podróż była dla mnie wyznacznikiem dobrej lektury. Jedną z nich chciałabym Wam teraz przedstawić. Przed Państwem - Adwokat!


JEGO PIERWSZY PROCES ZMIENIŁ BIEG HISTORII! 
OSTATNI ZMIENI LOSY IMPERIUM!

Teofil miał na zawsze zapamiętać proces niewinnego człowieka skazanego na ukrzyżowanie. Zamieszkując w Rzymie ma za zadanie być jednym z prawników cesarstwa, co nigdy nie było prostym zawodem. Kiedy przychodzi moment sądu Pawła z Tarsu Teofil będzie miał szansę się wykazać. Pozostaje pytanie, którą tym razem ścieżkę obierze?

Adwokat to drugi tom z serii Oś czasu - serii, którą zapoczątkował Judasz - traktującej o historii, religii, moralności i ludzkich, krętych drogach. Opowieść o Teofilu nasączona jest również thrillerem prawniczym (ostatecznie autor jest prawnikiem), w którym głównym złym jest nie kto inny, jak sam cesarz Neron. Już teraz mogę powiedzieć, iż jest to historia niemalże dla wszystkich!

Do Adwokata zbierałam się aż za długo, biorąc pod uwagę, jak dobrą powieść miałam od lipca na półce. Ja po prostu lubię co i raz sięgnąć po nieco ambitniejszą lekturę, by po raz kolejny w życiu nie móc się nadziwić, jakie mechanizmy rządzą człowiekiem. Pieniądz, władza, sława - otaczając się nimi trzema mało który człowiek jest w stanie Ci się przeciwstawić. Tym samym popełniając błąd za błędem. 

Tę powieść czyta się naprawdę jednym tchem. Randy Singer pisze dobrze, nawet mogłabym rzec - bardzo dobrze. Moim zdaniem odnalazł złoty środek i z gracją lawirował pomiędzy warstwą historyczną, prawniczą oraz religijną - bez zbytniego przeciągania na daną stronę. Tym samym w zależności od tego, czego od Adwokata czytelnik oczekuje - znajdzie to.

Tej książki tak po prostu nie można zdefiniować. Nie mogę powiedzieć: przeczytaj koniecznie bądź sobie odpuść, ponieważ Adwokat należy do tej kategorii literatury, do której trzeba dojrzeć nie tyle wiekiem, co po prostu wewnętrznie. Jeżeli czujesz się na siłach (jakkolwiek to brzmi) po prostu otwórz pierwsze strony i zacznij lekturę. Sam stwierdzisz, czy było warto!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Adwokat
Autor: Randy Singer
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Seria: Na osi czasu
Data wydania: 2016
Liczba stron: 480
Oprawa: zintegrowana
Wymiary: 138x210 mm
Kategoria: Powieść historyczna/ Thriller
https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-dziecieca-i-mlodziezowa/Dzieci/Na-ostatni-guzik-Rok-z-ksiedzem-Janem-TwardowskimCena: 39,90 zł


3 komentarze:

 1. Bardzo chętnie po nią sięgnę, by wyrobić sobie własną opinię i dowiedzieć się w przyjemny sposób czegoś więcej o historii starożytnej ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak na razie nie moja tematyka, może z czasem przyjdzie ochota, tak jak napisałaś, ale na razie odpuszczam. ;)
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka brzmi bardzo ciekawie, ale chyba na razie po nią nie sięgnę, szczególnie, że wydaje się trudniejsza, ambitniejsza, nie na teraz.
  Pozdrawiam!
  https://sunny-snowflake.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń