wtorek, 20 września 2016

Psychologia na dzień dobry, czyli Charaktery. Magazyn psychologiczny #235

Ostatnio dostałam niesamowitego KOPA do nauki języka niemieckiego. W miniony czwartek otrzymałam dostęp do kursu online z powodu mojego wyjazdu do Niemiec... i się uczę, uczę, uczę. Nie jest lekko, ale czuję, że sumienna praca w przyszłości wyda owoce!


Ale żebyście nie zapomnieli o tym, że mam też inne pasje... oto przed Wami bardzo spóźniona recenzja magazynu psychologicznego zatytułowanego Charaktery. Pisma, które bardzo lubię czytać, ale już gorzej z pisaniem recenzji. Ostatecznie cóż ja mogę powiedzieć o gazecie, którą po prostu TRZEBA przeczytać, którą WARTO przeczytać, i która aż się PROSI, by ją przeczytać!  

Oto trzymam przed sobą Charaktery numer 8. sierpniowy (235). Będzie to mój drugi recenzowany magazyn psychologiczny (tak, tak, drugi - więc polecam zajrzeć do pierwszego), ponieważ od dawna to Pismo, które Cię zaskoczy mam na oku. Co tym razem się dowiedziałam i nauczyłam? 

Nie czekaj, aż burza minie. Nie czekaj, aż burza minie!
Jak zmieniać to, na co mamy wpływ? Jak odpuszczać resztę?
 
Humory i hormony
Julie Holland zachęca kobiety, by czerpały siłę ze swych zmiennych humorów i nastrojów.

Gdybanie jest dobre
Wyobrażanie sobie alternatywnych scenariuszy zdarzeń to nie czcza zabawa.

Synowie nieobecnych - ojcowie kruchych
Przemiany w podejściu współczesnych mężczyzn do bycia ojcem przybliża Katarzyna Kucewicz

Mogę wszystko, ale... potem
Dlaczego zwlekamy, odkładamy na później?

Serce wie lepiej
Bronnie Ware towarzyszyła ludziom w ostatnich chwilach ich życia i wysłuchała, czego żałują wtedy najbardziej

  
Według mnie ten oto magazyn jest naprawdę dla wszystkich. Jeżeli tylko interesujesz się choćby w minimalnym stopniu tym, co się dzieje w Twojej głowie bądź w głowie Twoich bliskich/znajomych. Charaktery są dla wszystkich - nie tylko dla studentów psychologii - a mogą Ci tylko pomóc.

I to jest moim zdaniem głównym celem tego czasopisma - Charaktery uczą, a przy tym pomagają. Bądźmy w końcu bardziej świadomi, że nie ma nic złego chociażby w kobiecych humorach i hormonach; gdybanie od czasu do czasu to nic złego; kim jest prokrastynator i co się łączy z tą nazwą; albo przestawmy się na myśl, że serce naprawdę wie lepiej, czego chcemy! I to zaledwie początek. 


Największym walorem Charakterów jest styl i język. Tekst jest jak najbardziej zrozumiany dla wszystkich. Oczywiście spotkamy się tutaj z językiem specjalistycznym, lecz w minimalnym stopniu. Nie ma trudnego słówka na każdym kroku - a wręcz przeciwnie. To magazyn dla wszystkich! 

Charaktery to miesięcznik pisany z pasją dla ludzi z pasją. I nic więcej nie trzeba tutaj dodawać, ponieważ mam nadzieję, że nie tylko poznaliście tytuł tego magazynu, ale także macie ochotę poznać wnętrze! Ponieważ WARTO!


Oprócz tego do każdego numeru dołączona jest książka w formie dodatku. Dzięki omawianemu numerowi  możemy zajrzeć do lektury: O chłopcu, który przestał się bać, i inne niezwykłe eksperymenty. Ta książka to spis badań psychologicznych, dzięki którym lepiej rozumiemy siebie i innych. Polecam zawsze i do nich zajrzeć. 

Podsumowując, polecam ten magazyn. Za każdym razem jak będziecie w kiosku bądź w jakimś innym stoisku prasowym, proszę chociaż przekartkujcie najnowszy numer Charakterów. Na stronie charaktery.pl możecie zakupić numery także i archiwalne! Polecam!

http://sklep.charaktery.eu/

10 komentarzy:

 1. Tym razem nie jest to publikacja dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak spasuję, gdyż praktycznie wcale nie kupuje gazet.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęciłaś mnie, nie powiem. Zwrócę uwagę na to pismo przy najbliższej okazji.

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie w szkole są takie magazyny. Czasem na okienkach je czytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie lubię ogólnie magazynów i takowych raczej nie czytam, ale ten tytuł mnie zaciekawił. Psychologia to bardzo ciekawa dziedzina i sprawdzę, może gdzieś znajdę jeden numer i sobie poczytam, żeby zadecydować, czy zostanę stałą czytelniczką. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszyscy mi mówią, że byłabym świetnym psychologiem, ale czytać o tym nie chcę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bardzo lubię ten magazyn ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja koleżanka uwielbia czytać 'Charaktery' oraz angielski 'Psychologists'. Czytałam kilka numerów i bardzo mi się spodobały. W tym, który prezentujesz, najbardziej zaciekawił mnie artykuł o obsesjach. Ja mam chyba obsesję czytania i blogowania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pamiętam, że mama kupiła mi raz owy magazyn i... Sama nie wiem. Jest kilka wartościowych artykułów, ale znajdują się też bełkoty w zupełności zbędne. Wole jednak zainwestować w konkretną książkę o psychologi niż stosik magazynów. Pozdrawiam, Wielopasja

  OdpowiedzUsuń