czwartek, 1 września 2016

Magazyny: English matters #60 oraz Deutsch aktuell #78

Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo jak, a tu już wakacje za pasem. Kiedy to minęło? Nie potrafię stwierdzić. Mogę jedynie się cieszyć, że wykorzystałam je w pełni - w ciągłym ruchu i z książką przy boku (a przynajmniej się starałam). Jedynie ta nauka poszła w las... Ale, ale! Od czego studenci mają wrzesień, jak nie od poprawek? Na całe szczęście ja nie mam żadnej, ale zawsze mogę się poprawiać w niemieckim... i w angielskim! 


Także zapraszam na moją subiektywną opinię najnowszych wrześniowo-październikowych wydań magazynów dla uczących się języka niemieckiego oraz angielskiego, czyli English matters oraz Deutsch aktuell! 
This & That People & Lifestyle
• Justin Trudeau – Canadian Star
•  Can’t Buy Me Love
• Abortion Hot Potato – from Past to Present
• To Live or to Flourish?
Culture
• Holidays with Uncle Sam
• London Actually
Conversation Matters
• A Night Out
Science
• Digital Immortality
Travel
• Australia. Will Once in a Lifetime Be Enough?
Leisure
• Infamously Famous
 Language 
Let’s Talk About ‘E’!

English matters #60 wita nas wesołą okładką prosto z Australii, i to właśnie na postawione pytanie - Will once in a lifetime be enough? - będzie kluczem do jednego z niezwykle ciekawych artykułów. Jednakże, jak zawsze, na jednym interesującym tekście nie poprzestaniemy! 

 
Dla wszystkich mniej lub bardziej zainteresowanych polityką zagraniczną ciekawym artykułem będzie Justin Trudeau - Canadian Star, czyli tekst o niezwykłym premierze. Przewracając stronę i patrząc na tytuł: Can't Buy Me Love, wiemy, że dowiemy się czegoś nowego o współczesnym zakupoholizmie. Następnie czeka na czytelnika temat aborcji (mój ulubiony artykuł EM#60!), Anglia jaką znamy z filmów czy seriali, czy spis ludzi sławnych z niesławy... i wiele wiele innych, o czym możecie przekonać się sami, sięgając po najnowszy numer English matters. 

Warto wspomnieć o tym, że z tym numerem możemy pobrać darmowy dodatek w postaci English matters. Office english, czyli język angielski biurowy. Kto zainteresowany, niech koniecznie korzysta. Jak zwykle zachęcam do pobierania w pliku pdf listy słówek do nauki, a także do odsłuchania artykułów w formacie MP3 na stronie magazynów. Że warto - chyba nie muszę powtarzać ;)

 
 Interessant zu wissen
• Nachrichten • CD/Buch/Film
• Kalenderblatt • Wortschatz
Leute
• Stephan Sigg – Vertreter der „Generation Zukunft“
Kultur
• Deutschland, das Land der Dichter,
Denker und… Messen
Gesellschaft
• Aufgabenteilung in der Familie und die
Kinderbetreuung in Deutschland
• Liebe aus dem Internet
• Bio gut, alles gut? 
Politik
Zeitlost und mehr als nur Gymnastik
Konversation
Rund um das Reisen
Reise
sseldorf - Kulturund Modematropole am Thein
QuizCo ciekawego słychać w Niemczech i na co należy się nastawić we wrześniu i w październiku? Tego wszystkiego dowiemy się zaglądając do pierwszych stron najnowszego wydania Deutsch aktuell i zaglądając do kalendarza na nadchodzące dwa miesiące! A będzie się działo, skoro w Niemczech mają miejsce największe Targi Książek we Frankfurcie nad Menem. 

Oprócz tego - coś dla wszystkich - czyli jak obecnie wygląda podział zadań i ojcostwo/macierzyństwo w Niemczech... i jak można w dobie Internetu dotrzeć do tego przyszłego/tej przyszłej przez portale randkowe? Warto zwrócić uwagę na nasz jadłospis, który pewnie może się nieco zmienić po przeczytaniu artykułu Bio gut, alles gut? - czyli coś o tym, czy aby na pewno bycie BIO jest na 100% dobre? 


Artykułem z okładki jest: Zeitlos und mehr als nur Gymnastik, czyli co nieco o.... jodze! Dlaczego warto poświęcić dla niej trochę czasu i zapisać się na zajęcia? A ponieważ wrzesień to nadal kalendarzowe lato, zachęcam do nauki konwersacji o tematyce (wiadomo!) podróżowania... chociażby i do sseldorfu! 

I tak oto prezentują się najnowsze wydania English matters oraz Deutsch aktuell i jak zwykle mogłam się tylko upewnić, dlaczego warto inwestować czas i pieniądze właśnie w te magazyny - nauka poprzez lekturę interesujących artykułów w moim odczuciu zaowocuje szybciej aniżeli zwykłe wkuwanie suchych słówek na pamięć. Zaowocuje szybciej, łatwiej i przyjemniej. Dlatego polecam!

Informacje na temat magazynu znajdziecie na:
Strona wydawnictwa: KLIKNIJ TUTAJ 
Strona sklepu internetowego: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa English matters: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa Deutsch Aktuell:  KLIKNIJ TUTAJ
Facebook wydawnictwa Colorful Media: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook English Matters: KLIKNIJ TUTAJ
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

1 komentarz:

  1. Wiele osób w blogosferze zachęca do tych magazynów, a mi jakoś z nimi wiecznie nie po drodze. Wolę poczytać sobie artykuły na zagranicznych stronach internetowych, lub sięgnąć po jakąś zagraniczną książkę. ;/ Ale pewnie kiedyś sprawdzę jakiś jeden numer z angielskich wydań, żeby dowiedzieć się, w czym zaczytuje się blogosfera. ;)
    Pozdrawiam,
    Amanda Says

    OdpowiedzUsuń