piątek, 14 października 2016

Nowości od wydawnictwa Egmont, czyli coś dla dzieci, coś dla sportowców... oraz coś dla Pokemaniaków!

 

Myśleliście, że zapomniałam o książkach? Nic bardziej mylnego! Jeszcze jak byłam w Polsce otrzymałam paczuszkę pełną książek - nowości od wydawnictwa Egmont. Paczuszka była tak urocza, że od razu wzięłam się za lekturę, a co w niej znalazłam?

Na dzień dobry przedstawiam naszą ukochaną bajkę z dzieciństwa, czyli kolejny tom komiksu przygód Smerfów. 


O Smerfach już co nieco swego czasu wspominałam, więc dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że moja przygoda z komiksami dalej trwa. Także co tym razem czeka naszych małych niebieskich przyjaciół, kiedy zaczną zachowywać się niemiło, arogancko i kłótliwie? Oczywiście tylko Papa Smerf jest w stanie coś zaradzić w tej sytuacji - wie, że mogą pomóc tylko radykalne sposoby. Sięga zatem po księgę magii i odprawia skomplikowane czary. Lecz nigdy by się nie spodziewał, że zamiast rozwiązania kłopotu... pojawia się ich więcej w postaci... Szarych Smerfów!

Kolejny tom bestsellerowego komiksu przenosi nas w bajkowy świat, dobrze znany z Dobranocek. To historie z morałem, które po prostu bawią i śmieszą. Opowiedziane w prosty, przystępny sposób mogą okazać się dobrą lekturą, która będzie zarażała dzięki do nieustannego poszukiwania przygód zamkniętych w jakiejś książce/komiksie. 

Z mojej strony mogę polecać, i sądzę, że się nie zawiedziecie! 

Źródło

Drugim tytułem, jaki do siebie przygarnęłam, była kolejna porcja sportowego ducha w postaci... Neymara. Czarodzieja Futbolu autorstwa Dariusza Tuzimek, którego wcześniejszego biografie dla dzieci sławnych sportowców (w tym Roberta Lewandowskiego, Leo Messiego oraz Zlatana Ibrahomović). 

Nie jestem wielkim fanem piłki nożnej, ale na pewno jestem miłośniczką ludzi, którzy nie boja się spełniać marzeń - nawet tych najbardziej szalonych i wyjątkowych! A taka właśnie była droga Neymara, który pokochał piłkę już w wieku trzech lat i już wtedy zaczął uczyć się żąglerki, dryblingu i po prostu strzelania goli!


Kolejny tom z serii Mali Mistrzowie to bogato zilustrowana książka, która daje przysłowiowego "porządnego kopa" do spełniania swoich marzeń! Nie zawsze wszystko od razu się udaje, ale zwycięzcami są nie ci, którzy nigdy nie upadają, ale ci, którzy po upadku wstają. O tym właśnie jest ta książka, a sport to tylko jedna z dziedzin bierszej biografii Neymara dla dzieci! Rzecz zdecydowanie nie tylko dla fana!  

Neymar to piąty tytuł w bestsellerowej serii o sławnych piłkarzach. Prawa do serii zostały sprzedane do ośmiu krajów.

 
Tego się nie spodziewaliście, prawda? Oto mam w ręku nieoficjalny podręcznik trenera Pokomon Go! Poradnik, który niesamowicie mnie zaciekawił... ponieważ zważywszy na fakt, jak wielką furorę zrobiła aplikacja Pokemon Go! chciałam dowiedzieć się, z czym to się je!

Od razu mówię - nie gram w Pokemon Go. Zainstalowałam tę aplikację tylko na dwie godziny i po tym czasie ją usunęłam (mój poketrener był nieposłuszny i nie chciał ładnie łapać pokestworków). Ale przecież wychowałam się na bajce Pokemon (o czym już wspominałam), grałam nawet w gry GBA... więc może czas dowiedzieć się, w czym tkwi sukces. Bo przecież nie można inaczej nazwać tego szumu wokół gry. 

Co znajdziemy zatem w Pokeprzewodniku? Ano wskazówki, sztuczki i techniki, które mają pomóc trenerom w złapaniu wszystkich dostępnych stworków. Jak najłatwiej ewoluować Pokemona? Jak najszybciej awansować na wyższe poziomy? Jak ułatwić sobie rozgrywki i zdobyć doświadczenie? To ponad 200 stron wiedzy dla każdego fana... od fanów!

Książka jest bogata w ilustracje, a niemal przy każdym dostępnym Pokemonie znajdziemy wskazówki, gdzie najlepiej złapać danego Pokemona, jak bezproblemowo go złapać w Pokeballa, jaką technikę przyjąć. Brzmi trochę śmiesznie, prawda? Ale przecież miliony trenerów mówi samo za siebie!   

Znajdujecie tu coś dla siebie? :D 

3 komentarze:

  1. Ani dziecko, ani sportowiec, ani maniak pokemonów - nie pasuję do żadnej kategorii. ;D Ale jak byłam mała to lubiłam Smerfy! :D

    OdpowiedzUsuń