czwartek, 21 czerwca 2018

Angielski poziom A2-B1 - Angielski w anegdotach. Celebrities

Znasz angielski na średnio-zaawansowanym poziomie, a mimo to chciałbyś/-abyś spróbować przeczytać coś w oryginale? Ostatecznie po coś uczymy się tego języka - by próbować nowości. A taką nowością jest właśnie mała, niewinna książka Celebrities, która całkowicie zawładnęła mym serduszkiem. 

ZABAWNA OPOWIEŚCI Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI I NAUKA ANGIELSKIEGO!

Jaki był najkrótszy wywiad w świecie Hollywood i dlaczego? W jaki sposób Daniel Radcliff miał zaimponować w swoim pierwszym wywiadzie i jaki wpływ na to miał Donald Trump? Który golfista był największym fanem Christiny Aguilery? Jak Steve Jobs testował iPoda? Na te i na dziesiątki innych niezadanych jeszcze pytań znajdziecie odpowiedź w tej małej książeczce. 

Angielski w anegdotach to innowacyjna metoda nauki języka obcego - poprzez przyjemności czytania (a przyjemność jest gwarantowana, w końcu to ploteczki, ciekawostki i sekreciki gwiazd) oraz kontekst użytej wypowiedzi zapamiętujemy znacznie więcej. A tutaj mamy szansę jeszcze się dodatkowo o tym przekonać podczas zróżnicowanych ćwiczeń oraz zadań do tekstu (oczywiście klucz odpowiedzi znajduje się na końcu książki). Podczas podobnej lektury nie tylko rozwijamy słownictwo, ale także utrwalamy umiejętność czytania ze zrozumieniem. 

A skoro już zaczęłam mówić o ćwiczeniach, to jakie? Najróżniejsze. Trzeba m.in. poprawić zdania, aby były zgodne z treścią tekstu; ułożyć z rozsypanek bardziej uprzejme odpowiedniki podanych zdań; wstawić brakujące samogłoski, a następnie połączyć słowa/wyrażenia z definicjami; przekształcić zdania, przetłumaczyć na angielski itd. Są zróżnicowane i dość zaskakujące, także nie ma przy nich znużenia.


Poziom nie należy do najwyższych, ale zapewniam że każdy znajdzie w Celebrities coś dla siebie (chociażby ja się świetnie bawiłam, bo te anegdotki są szczerze śmieszne).  Dla osób, które są na poziomie A2-B1 czeka duże ułatwienie w postaci tłumaczenia wytłuszczonych słówek, znajdujących się na marginesie. To bardzo ułatwia i przyspiesza czytanie, ponieważ nie trzeba nieustannie zaglądać do tyłu. 

Angielski w anegdotach. Celebrities to taka mała książeczka, którą można ze sobą wziąć wszędzie. Teksty są krótkie i urozmaicone, puenta bawi i śmieszy, a język angielski jest tu niemniej żywy, jak przy każdej innej książce przeczytanej w oryginale. Według mnie - same plusy. Daję dużą okejkę dla wydawnictwa za tak ciekawy wkład w edukacji, a Was zachęcam do sięgnięcia.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
Tytuł: Angielski w anegdotach. Celebrities
Autor: Greg Gajek, Alicja Wiśniewska
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Angielski z ćwiczeniami
Poziom: A2-B1
Data wydania: 21.03.2018
Ilość stron: 170
Oprawa: miękka
Format: 135x190mm 
Kategoria: Edukacyjne
http://www.jezykiobce.pl/

11 komentarzy:

 1. Wow! Uwielbiam takie materiały do nauki angielskiego 💓 kolejna rzecz do kupienia!

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa pozycja dla osób, które lubią czytać książki w oryginale. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja za książki od Edgara dam wiele :) Są rewelacyjne do nauki moim zdaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba najwyższy czas przypomnieć sobie angielski...

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezależnie od tego, jak zaawansowana jest nasza znajomość języka angielskiego, chcąc ją zwiększyć powinniśmy udać się do szkoły językowej. Na rynku takowych nie brakuje. Naprawdę dobrą opinią cieszy się zlokalizowana w Krakowie szkoła językowa https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/

  OdpowiedzUsuń
 6. Swoją przygodę z językiem angielskim zaczęłam nie tak dawno, bo dopiero rok temu. Uczę się w szkole Berlitz i nawet całkiem nieźle mi to idzie, więc może to jest dobry moment na kupienie takiej książki? Dzięki za wpis i polecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach po prostu warto jest znać język angielski gdyż bardzo się on przydaje. Dlatego jak przeczytałam wpis https://businesswomanlife.pl/szkola-angielskiego-zaloz-swoj-biznes/ to ja również rozważam otwarcie własnej szkoły językowej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli zastanawiacie się nad podjęciem kursu języka angielskiego, to zapoznajcie się z artykułem dostępnym na stronie internetowej https://angielski-robin.pl/jezyk-angielski-dlaczego-warto-powaznie-zastanowic-sie-nad-jego-nauka/. Ten artykuł szybko rozwieje wasze wątpliwości. Można z niego dowiedzieć się wszystkich najważniejszych korzyści wynikających ze znajomości języków obcych, które ułatwią wam życie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Warto zaopatrzyć się w taką książkę lub po prostu zapisać na kurs online. To świetny sposób, żeby podszlifować swój angielski bez wychodzenia z domu.
  https://nauka-angielskiego.com.pl/angielski-online-czyli-jak-sie-uczyc-jezyka-obcego-nie-wychodzac-z-domu/

  OdpowiedzUsuń