piątek, 14 listopada 2014

Magazyny: English matters #49 oraz Deutsch Aktuell #67

Nie ma nic lepszego dla osoby podejmującej się zdawania na maturze dwóch języków obcych na poziomie rozszerzonym, jak nieustanne poszerzanie swej wiedzy nie tylko w szkole, ale także w domu. XXI wiek oferuje naprawdę wiele możliwości - można oglądać telewizję obcojęzyczną, przeglądać strony internetowe, a  nawet czytać magazyny wydawnictwo Colorful Media.

Co znajdziemy w najnowszych numerach English matters oraz Deutsch Aktuell

Czterdziesty dziewiąty numer mojego ulubionego magazynu szczególnie zaadresowany jest właśnie dla osób mojego pokroju. Już z okładki spogląda na nas Benedict Cumberbatch, znany szerszej publiczności jako genialny detektyw z ulicy Baker Street - Sherlock Holmes. Nie dość, że z tego magazynu dowiemy się o jego historii, to w dodatku nie zabraknie przedstawienia tajemnic serialu stacji BBC  wraz z ciekawostkami. 

W numerze nie zabraknie także wywiadu - z Markiem Wałkuskim, który przedstawi nam życie w USA od zupełnie innej strony. Oprócz tego w dziale Culture dowiemy się o emeryturach w UK, a w Technology będzie mowa o pewnym niezwykłym pojeździe.

Wszystkim blogerom/blogerkom (lecz nie tylko!) polecam artykuł Vlogging It Out, który jest istną encyklopedią wiedzy o danym zagadnieniu, zakrapianym ciekawostkami. Ale nie tylko! Wszystkim książkoholikom polecam dział Language, w którym znajdziecie "To Coin a Phrase", czyli kilka (kilkanaście!) słów stworzonych przez autorów, które weszły do słownika.

Z English matters #49 przeniesiemy się do tętniącego życiem Pekinu, którego poznamy od samego środka; porozmawiamy telefonicznie, bowiem po lekturze dowiemy się wielu istotnych porad o rozmowach po angielsku; by na sam koniec poćwiczyć - niedosłownie, ale jednak - poznamy fitness za granicą i ich najważniejszych przedstawicieli. 


Deutsch Aktuell #67 nie odbiega od wcześniejszego magazynu. Zgodnie z tradycją powita nas ciekawym filmem, książką i muzyką, by następnie przedstawić kalendarz na nadchodzące dwa miesiące. 

W tym numerze poznamy trochę szerzej Tila Schweigera i jego historię w produkcji filmowej. Bardzo interesujący jest artykuł o święcie świętego Martina, bowiem redakcja odpowie czytelnikom na pytania: kto to tak właściwie był? 

W dziale Gesellschaft pojeździmy sobie rowerem po Niemczech, podziwiając niezwykłe krajobrazu, by następnie odpocząć przed telewizorem. 

Bardzo spodobało mi się, że redakcja Deutsch Aktuell postanowiła napisać artykuł o AIDS, dzięki czemu przybliżyła ów trudny temat każdemu - nie zapominajmy, że pierwszego grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS.

Oprócz tego w numerze znajdziemy interesujący pod wieloma względami artykuł "Surfen bis der Chef kommt". Fanom sportu natomiast polecam zajrzeć do działu Sport, by znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego Niemcy są mistrzami świata. O ile się nie mylę, po raz pierwszy w Deutsch Aktuell pojawia się dział Kuchnia, w której nawet znajdziemy przepis na pyszne smakołyki! Całość kończy okładkowy artykuł Winterzeit, po którym naprawdę nie mogę doczekać się śniegu! 

Jak nietrudno zgadnąć, oba magazyny bardzo przypadły mi do gustu. Dziękuję za tak genialnie dobrane artykuły całej redakcji wydawnictwo Colorful Media! Z czystym sumieniem polecam!

Informacje na temat magazynu znajdziecie na:
Strona wydawnictwa: KLIKNIJ TUTAJ 
Strona sklepu internetowego: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook wydawnictwa Colorful Media: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook English Matters: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook Deutsch Aktuell: KLIKNIJ TUTAJ
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

15 komentarzy:

 1. Podziwiam, że czytasz prasę po niemiecku, ja pomimo 9 lat nauki umiem się wyłącznie przedstawić :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemiecki wcale nie jest taki trudny, jaki się wydaje :)

   Usuń
 2. Nie czytam czasopism. Wyjątkiem są Charaktery - magazyn psychologiczny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post. Piękny, rzeczowy blog.
  Jestem blogerem modowym, ale na moim blogu pojawił się post o książce.
  Szczególnie zależy mi na komentarzu kogoś takiego jak ty - z doświadczeniem.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie. ~ http://gabriel-data.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytuję żadnych czasopism, ani polskich, ani tym bardziej obcojęzycznych, więc tym razem spasuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Daj mi troszkę swojej motywacji do zapoznawania się z takimi czasopismami ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytam tylko English matters, ale to wydanie jakieś super nie było... Czekam na całe wydanie o literaturze, ciekawe czy takie będzie ;)

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytam English Matters - ciekawy sposób na naukę języka.

  OdpowiedzUsuń
 8. English Matters właśnie czytam. A niemieckiego nie umiem, więc do tego drugiego magazynu nie zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam w planach zakup najnowszego numeru English matters, za gazetkę po niemiecku nawet nie mam ochoty się brać, tyle lat nauki, a prawie nic nie rozumiem...

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Niemiecki jest straszny ;) Uczyłam się go kilka lat w szkole, ale nic prawie nie pamiętam. Teraz czytam taką trylogię, Ostatnia Spowiedź i bohaterami są niemieccy członkowie zespołu, wokalista mówi do swojej wybranki "ich libe dich "a ja patrzeć na to nie mogę ;)

  OdpowiedzUsuń