niedziela, 30 listopada 2014

Przewodnik po Niebie, Piekle i ich mieszkańcach - Roman Zając

Każdy z nas zapewne nie raz zastanawiał się, jak wygląda życie pozagrobowe. Trudno nam sobie wyobrazić miejsce bez czasu, gdzie każdy z nas jest nieśmiertelny, nie ma bólu, strachu, lęku... a tylko szczęście. 

Roman Zając - biblista i demonolog, autor książki "Szatan w Starym Testamencie" - postanowił podjąć się tego niezwykle trudnego zadania, wydając "Przewodnik po niebie, piekle i ich mieszkańcach". I muszę przyznać, że analizując tę prawie półtysięczną książkę, nie mogę wyjść z podziwu, jak dobrze wywiązał się ze swego zadania!

Warto na wstępie zaznaczyć, iż Roman Zając nie przeżył śmierci klinicznej, nie przeszedł przez Bramę Nieba czy Piekła. Zamiast tego, pisząc ten niezwykły przewodnik po zaświatach, autor powoływał się do Biblii, apokryfów, pism Ojców Kościoła, teologów, a także do dzieł kultury. I może dzięki temu, "Przewodnik..." jest tak dobrą lekturą! 

"Przewodnik po Niebie, Piekle i ich mieszkańcach" został podzielony na dwie części: Niebiosa i Piekło. I dopiero wtedy pisarz podzielił je na rozdziały, kolejno przybliżając czytelnikowi oba miejsca, zaczynając od historii, przedstawiając kolejno znanych mieszkańców, a kończąc na odpowiedzi pytań, które bardzo często pojawiają się w naszych głowach, takich jak: Czy ludzie po śmierci stają się aniołami? - bądź - Po co Chrystus zstąpił do Piekieł? 

Muszę przyznać, że początkowo bałam się nieco tej książki. Obawiałam się, że nie spełni moich oczekiwań, będzie czymś wtórnym. Nie stało się tak jednak! Publikacja Romana Zająca, jak i sam autor, naprawdę miło mnie zaskoczył, podając do rąk czytelnika naprawdę niezwykły przewodnik, których liczne ilustracje dopełniają całości wyobrażenia!

Naprawdę trudno mi tutaj mówić o książce, w której tak właściwie wszystko zostało powiedziane. To istne kompendium wiedzy o świecie pozagrobowym, przedstawiające nawet te najbardziej tajemnicze części Biblii. Autor nie bał się pisać o tym, co zazwyczaj jest przemilczane lub całkowicie ignorowane ze względu na brak wiedzy. Tutaj tej wiedzy jest pod dostatkiem, a po lekturze i my czujemy się nasyceni! 

Pozytywnie zaskoczył mnie styl, który okazał się przystępny dla szarego obywatela. Oczywiście, jest to publikacja trudna, lecz dzięki autorowi czytanie jej może stać się przyjemnością. Roman Zając często, niczym cierpliwy przyjaciel, powoli stara się wyjaśniać trudniejsze zagadnienia, porównując je do czegoś nam naturalnego. Dzięki temu "Przewodnik po Niebie, Piekle i ich mieszkańcach" stał się jedną z moich ulubionych lektur! 

Jest to książka obowiązkowa, dla tych wszystkich, którzy od lat poszukują dobrego przewodnika po zaświatach. Ale nie tylko! To lektura, która pozwoli każdemu z Was znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania typu egzystencjalnego. Z czystym sumieniem mogę polecić!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Przewodnik po Niebie, Piekle 
i ich mieszkańcach
Autor: Roman Zając
Data wydania: 2014
Wydawnictwo: M
Liczba stron: 496
Oprawa: Twarda ze złoceniami
Cena: 69,00 zł

19 komentarzy:

 1. Tematyka życia pozagrobowego od dawna mnie fascynuje, dlatego chętnie zapoznam się z niniejszą publikacją, tym bardziej, że oprawiona jest w niezwykłe wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa tej wizji zaświatów. Nie czytałam jeszcze takiej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. To mnie zaciekawiłaś, bo nawet jako ateistka, przeraża mnie myśl, że po śmierci nic nie ma, może taki przewodnik mi się przyda;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Autor musiał się nieźle napracować, ażeby odwołując się jedynie do Biblii, stworzyć takie dzieło. Chętnie sięgnę, bo zawsze interesowały mnie takie tematy. Zapowiada się naprawdę ciekawa lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś czytałam książki o życiu pozagrobowym. Ta pozycja jak widać jest ładnie wydana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ponieważ zawsze takie "klimaty" mnie bardzo interesowały, z przyjemnością zapoznałabym się z książką ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od dawna interesowało mnie życie pozagrobowe. Bardzo mnie zaciekawiłaś tą książką. Z wielką chęcią bym ją przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Może kiedyś się z nią zapoznam...

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę, że to pozycja dla mnie. c:
  ~Księżycowa Pani

  OdpowiedzUsuń
 10. Niekoniecznie czuję się zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie słyszałam nigdy wcześniej o tej pozycji, ale na czas zbliżających się świat, czuję, że jest to lektura idealna.:) Poważnie się nad nią muszę zastanowić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba nie dla mnie. Jakoś niespecjalnie przekonują mnie to odwołania do Biblii.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaciekawilaś mnie ze względu na to, że czasami mam takie dni, gdy zbyt dużo rozmyślań o tego typu sprawach :-). A skoro ta pozycja to kopalnia wiedzy, to chętnie się zapoznam :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawa tematyka, chociaż chyba bałabym się czytać o życiu pozagrobowym :)

  naczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Wydaje mi się, że to książka ciekawa, przemyślana i merytoryczna, ale tak zupełnie szczerze to nie jest raczej akurat dla mnie dobry moment na jej lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 16. To jest pozycja, która mogłaby mnie zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
 17. O! Tą pozycję chętnie bym poznała.

  OdpowiedzUsuń
 18. Naprawdę książka wydaję się bardzo ciekawa, ale szkoda że taka droga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że treść tej książki jest tak ciekawa, jak sądzi Mała Pisareczka i jest warta swojej ceny, która rzeczywiście nie jest najniższa.

   Usuń