piątek, 25 grudnia 2015

Jezus jako terapeuta. Uzdrawiająca moc przypowieści - O. Anselm Grün


Są takie książki, które naprawdę mogą pomóc podnieść się na nogi po często ciężkim upadku. To książki przepełnione wiarą i nadzieją w to, że po burzy zawsze przyjdzie tęcza. I właśnie taką książką jest Jezus jako terapeuta. Uzdrawiająca moc przypowieści autorstwa Anselma Grüna. 

W swej książce Anselm Grün pokazuje, jak Jezus leczy ludzi za pomocą przypowieści, słów i spotkań. Otwiera On przed nami nasze wewnętrzne sanktuarium, w którym możemy dostąpić uzdrowienia. Słowa Jezusa ukazują nam sposoby radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami naszego życia dzięki rozważaniu dobroczynnych przypowieści, historii uzdrowień i szczególnych wersetów Pisma Świętego. W spotkaniu z Nim możemy odnaleźć inny własny wizerunek, poznać lepiej  samych siebie.

Dzięki nowemu spojrzeniu na ewangeliczne przypowieści i  uzdrowienia ludzi  przez Jezusa będziemy w stanie doświadczyć siebie samych w inny sposób - jako osoby zdrowsze, bardziej wolne, obdarzone większą nadzieją i silniejsze.

Rozważania A. Gruna  to książka ważna, dobra i inspirująca, książka, do której można wielokrotnie powracać. Bo i faktycznie interpretacje ojca Grüna dają wiele do myślenia, a refleksje są nieodłącznym elementem Jezusa jako terapeuty. 

Dlatego też to książka idealna dla tych, którzy chcieliby chociażby dobrze przeżyć czas adwentu. 

O. Anselm Grun (ur.1945) - mnich i szafarz opactwa benedyktynów w Munsterchwarzach w Niemczech. W swych licznych książkach oraz w prowadzonych sesjach i prelekcjach podejmuje tematy związane z ludzkimi problemami i pytaniami duchowymi. Ceniony jest przez wiele osób jako duszpasterz i kierownik duchowy. Należy do najpoczytniejszych współczesnych autorów chrześcijańskich. 

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Jezus jako terapeuta. Uzdrawiająca moc przypowieści
Autor: Anselm Grun
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2015
Liczba stron: 204
Oprawa: Miękka
https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-dziecieca-i-mlodziezowa/Dzieci/Na-ostatni-guzik-Rok-z-ksiedzem-Janem-Twardowskim
 

5 komentarzy:

 1. O, lubię takie perełki ;D
  Ja dostałam na Gwiazdkę pozycję Szymona Hołowni, więc już niedługo u mnie też będzie bardziej taki religijny post ;)
  Buziak!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie moja bajka, ale zapewne moja koleżanka byłaby zaciekawiona tą książką. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie dla mnie. Nie czytam takich książek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie dla mnie, ale ciekawa pozycja. :)

  OdpowiedzUsuń