sobota, 26 grudnia 2015

Zapowiedzi wydawnictwa Feeria Young na I kwartał 2016

Aż ciężko uwierzyć, że to już zaraz będziemy mogli świętować nadejście kolejnego - miejmy nadzieję - jeszcze bardziej fantastycznego roku kalendarzowego! 2015 jest już za nami i możemy go wspominać jedynie z miłym uśmiechem na ustach! Teraz pora na 2016, który przyniesie nam na pewno wiele dobrego! Chociażby książki!

Otrzymując plan wydawniczy Feerii Young, nie sposób nie podzielić się tak cudownymi historiami, które tylko czekają aż zostać przez nas przeczytane. Oto przed Wami kalendarz na I kwartał 2016!

Pustka J. D. Horn

PREMIERA: 11 lutego 2016

Jakaś nieziemska energia przenika senną fasadę urokliwego miasteczka Savannah. W gąszczu wijących się starych uliczek kryje się mroczny sekret, ale tylko nieliczni zdają sobie z tego sprawę. Aż za dobrze wie o nim rodzina Mercy Taylor, najpotężniejszych czarownic amerykańskiego Południa.

Mercy i jej mąż cieszą się na myśl o nieodległych narodzinach, wyczekując momentu, kiedy częścią ich życia stanie się malutka Colin. Jednak po niepokojącej wizycie dawnego wroga Mercy uświadamia sobie, że czarna magia znów jest w grze i ktoś – lub coś – zamierza pozbyć się jej samej oraz jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Żeby odkryć prawdę, będzie musiała postawić wszystko na jedną kartę.

Trzecia i ostatnia książka z serii „Wiedźmy z Savannah”, w której miłość, zdrada, magia i mrok składają się na niepowtarzalną mieszankę.

Zaczynamy niezwykle ciekawie, bowiem Pustka to ostatni tom dobrze znanej przeze mnie (i mam nadzieję, że też przez Was) historii o Mercy i jej magicznych, a przy tym jakże mrocznych przygód! Mając na uwadze Ród i Źródło, zapowiada się niezwykle ciekawie - nie pozostaje nic innego jak zacierać rączki i czekać cierpliwie na luty!

A przy tym wszystko wskazuje na to, że i tym razem Wymarzona Książka obejmie już ostatni tom Wiedźm z Savannah :)


Ja, Ty, My Książka wspólnych zapisków

PREMIERA: 17.02.2016

Tu nie ma złych odpowiedzi! Nie ma ograniczających Cię zasad! W tej książce jesteś cały TY i drugi Ty i... To po prostu Wasza książka :)

Rozwiń skrzydła, puść wodze fantazji i baw się!

Oto książka bez reguł, która zapewni świetną zabawę – a także podpowie Ci coś o Tobie i Twoich przyjaciołach. A przede wszystkim pozwoli nietypowo spędzić czas. Ciasteczkowe wróżby, gryzmolenie wspólnego portretu, układanie Waszego piosenkowego hymnu – wygłup i relaks, albo jak wolisz: chwila namysłu i okazja do rozmowy – także o sprawach, o których nie wiadomo jak zacząć rozmowę.

Ale najbardziej to jest po prostu.......... (dopisz własne oczekiwanie od tej książki!)

Jak tylko zobaczyłam tę książkę w zapowiedziach, po prostu nie mogłam przestać się uśmiechać. Od samego początku mam ogromną słabość do tego typu publikacji i nie sposób nie zakochać się w pomyśle autorki! Jestem bardzo ciekawa, jak się to wszystko będzie prezentować!


Kuracja samobójców Suzanne Young

PREMIERA: 13 stycznia 2016

Gatunek: dystopia, sci-fi, ya
Seria: Program #2
Ilość stron: 480
Cena okładkowa: 39,90 zł

Sloane i James uciekli przed epidemią i Programem, ale nie udało im się uciec przed niebezpieczeństwem. Bo Program nie chce o nich zapomnieć…
Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie Programu i powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko Kuracja – tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę. I istnieje tylko jedna dawka.

Na całe szczęście nie musimy długo czekać. Mam wrażenie, jakbym jeszcze niedawno zaczytywała się w Pladze Samobójców, a tu już drugi tom niebawem wychodzi! Sami uznacie, że to fantastyczna wiadomość, prawda? 


Zbrodnia Marie Rutkoski

PREMIERA: 16.03.2016

Druga część emocjonującej trylogii!

Czasem zbrodnią jest słuchanie głosu swojego serca...


Większość dziewcząt marzy o królewskim ślubie, o balach, fajerwerkach i ucztach do świtu. Dla Kestrel jednak ślub oznacza życie w klatce, którą sama zbudowała. Obawia się wyznać Arinowi prawdę o zaręczynach: że zgodziła się na małżeństwo z księciem pod warunkiem, że Arin odzyska wolność. Bo czy może mu ufać? I czy może w ogóle ufać samej
sobie? Jest przecież mistrzynią iluzji jako szpieg na królewskim dworze. Jeśli zostanie nakryta, jej własny kraj ogłosi ją zdrajczynią. Nie może jednak zrezygnować z podjęcia próby zmiany swojego bezwzględnego świata... co doprowadzi ją do szokującego sekretu. Jak wysoka może być cena niebezpiecznych kłamstw i niegodnych zaufania sojuszy?


Och, tej książki to aż nie mogę się doczekać! Bo jaka dziewczyna nie lubi zamkowych klimatów z miłością w tle i nie jedną intrygą? Po Pojedynku zacieram rączki na Zbrodnię, która już niebawem będzie w zasięgu mojej ręki! Jeżeli jeszcze nie poznaliście się z pierwszym tomem - koniecznie to nadróbcie! Ta historia warta jest poświęcenia czasu :)
Złe dziewczyny nie umierają Katie Alender

PREMIERA: 13 stycznia 2016

Gatunek: Young Adult
Seria: Złe dziewczyny nie umierają #1
Ilość stron: 360
Cena okładkowa: 34,90  zł

Alexis ucieka w fotografowanie i trzyma się na uboczu, jak niejedna nastolatka. Nie każdy jest urodzoną cheerleaderką. Zresztą jak się żyje z takimi rodzicami, nie ma w tym nic dziwnego. Młodsza siostra Alexis, trzynastoletnia Kasey, też jest specyficzna, z tym swoim zbzikowaniem na punkcie starych lalek. W sumie życie Alexis, choć trochę wyobcowane, nie odbiega od normy. Tak się przynajmniej wydaje…
Nagle sprawy wymykają się spod kontroli. Staje się jasne, że złowróżbne sygnały to był dopiero przedsmak prawdziwej grozy. Kasey zaczyna się zachowywać jeszcze bardziej niepokojąco niż wcześniej: jej błękitne oczy skrzą czasem zielonym blaskiem, pamięć odmawia jej posłuszeństwa, a słowa… słowa, które wypowiada, są żywcem wyjęte z dawnych epok. Kasey z radosnej kolekcjonerki lalek zmienia się w uosobienie zła. Dziwne rzeczy dzieją się też w domu. Drzwi otwierają się i zamykają, pchane niewidzialną ręką, woda sama się gotuje, klimatyzacja, choć wyłączona, przepełnia całe wnętrze chłodem.
Początkowo Alexis bierze te sytuacje za urojenia, ale wkrótce zdaje sobie sprawę, że wszystko dzieje się naprawdę i tylko ona może podjąć walkę z czającym się zagrożeniem i ratować siostrę. Tylko czy zielonooka potworna dziewczynka to wciąż ta sama osoba co wcześniej...

Co sądzicie o najnowszej trylogii wydawnictwa Feeria? Bo jak dla mnie może okazać się bardzo interesująca i jestem pewna, że znajdzie swoich wiernych fanów! Osobiście jednak nie wiem, czy przeczytam zaraz po premierze, ponieważ obecnie mam tyle książek do przeczytania, że strach zaczynać nową serię... ale zobaczymy ;)Wieczna C.C. Hunter

PREMIERA: 17 lutego 2016

Gatunek: YA, paranormal
Seria: Wodospady cienia po zmroku #2
Ilość stron: 480
Cena okładkowa: 37,90 zł

Druga część przygód Delli – wampirzycy z charakterem.
Kiedy Della zaczyna sądzić, że jakoś udaje jej się ogarniać swoje życie, zaskakuje ją kolejna przemiana… po której nic już nie będzie takie samo. Również zasady, którymi musi się kierować.
Odkąd stała się wampirem, w świecie ludzi czuła się jak wyrzutek. Chociaż wydawało jej się, że w końcu odnalazła swoje miejsce w Wodospadach Cienia, teraz jej życie po raz kolejny wywraca się do góry nogami. Zaatakowana przez śmiertelny wirus wampirzyca musi dokonać trudnego wyboru. Czy się odrodzić… To dla niej jedyna szansa na przetrwanie, ma jednak swoją cenę: nieodwołalnie wiąże ją z Chase’em, wysokim, mrocznym i pociągającym wampirem, który potrafi niemal jednocześnie ją rozśmieszyć i doprowadzić do furii.
Chase zna już zbyt wiele jej tajemnic, a wieczna więź między nimi jest ostatnią rzeczą, której pragnie Della. Co gorsza, nie do końca wie, co ta więź oznacza. Czy pociąg, który czuje do Chase’a, jest prawdziwy? Czy los kryje dla niej coś jeszcze w zanadrzu? I co oznacza to dla Steve’a, tego zmiennokształtnego przystojniaka, którego pocałunki sprawiają, że Delli miękną kolana?
Teraz serce Delli musi przyjąć jeszcze jeden cios. Podczas pracy nad pewną sprawą odkrywa szokujące fakty o przeszłości swojego ojca, a to sprawia, że zaczyna kwestionować wszystko, co jej zdaniem było prawdą… i własne miejsce w świecie, który tak kocha.

Postanowiłam zakończyć swoją przygodę z Wodospadami Cienia wraz z ostatnim tomem przygód, czyli Wybraną o zmroku.  Jasne, kusiło mnie wtedy poznanie historii poszczególnych bohaterów, jednakże wtedy musiałam zmierzyć się z przenoszeniem do innego miasta, studiami i wszystkim, co związane z dorosłością jako taką, dlatego zrezygnowałam z pierwszego tomu poświęconego Delli. Na razie nie planuję tego zmieniać, dlatego... Wieczna jest głównie dla fanów!


Czy wspomniałam, że Cię potrzebuję? Estelle Maskame

PREMIERA: 2.03.2015

Drugi tom popularnej trylogii o zakazanej miłości.

Od pamiętnych wakacji w Santa Monica upłynęły już dwa lata. Eden i Tyler nie widzieli się przez ten czas, dla dobra rodziny próbując zapomnieć o uczuciu, jakie się między nimi zrodziło. Gdy jednak spotykają się w Nowym Jorku, by spędzić tam wspólnie kolejne lato, nie potrafią udawać. Oddaleni od przyjaciół i rodziców, sami wśród niezliczonych atrakcji Wielkiego Jabłka, zaczynają rozumieć, że ich miłość wykracza poza zwykły wakacyjny flirt. Teraz czas na zmierzenie się z rzeczywistością i kilka ważnych postanowień. Jak zareaguje na nie rodzina? Czy związek Eden i Tylera przetrwa katastrofalne skutki ich decyzji?


I tak jak ma to miejsce z Wybraną, tak i Czy wspomniałam, że Cię potrzebuję to już drugi tom serii, której nie poznałam.  I na razie naprawdę nie planuję. Zamiast tego planuję zapoznać się z tymi wszystkimi książki, które już zaczęłam, ale fani serii Dimily niech wyczekują!


Trawa bardziej zielona Magdalena Kołosowska 

PREMIERA: 14.01.2016

Gatunek: obyczajowa
Seria: pojedyncza powieść
Ilość stron: 312
Cena: 34,90 zł

Znaleźć miłość w najmniej spodziewa

nym momencie. Odkryć w sobie pasję i pozwolić, by marzenia stały się rzeczywistością. Odrzucić schematy, w które wtłoczyło nas życie, i wreszcie nabrać wiatru w żagle. Otworzyć się na pojawiające się na naszej drodze możliwości i odnaleźć siebie...

Nic nie zapowiadało takiego rozwoju wypadków. Pochopnie podjęta decyzja o małżeństwie postawiła 30-letnią Maję na życiowym rozdrożu. Papierowe małżeństwo, praca nie dająca prawdziwej satysfakcji, samotność, poczucie wypalenia. Wszystko zmieniło się jednak podczas krótkiego wypadu z przyjaciółką na Mazury. To tamtejsze spotkanie dało Mai i Moni impuls do życiowych zmian. Życie nie zawsze toczy się jednak liniowo, a konsekwencje pewnych decyzji ujawniają się w najmniej spodziewanym momencie, ku zaskoczeniu otoczenia, a nawet samych zainteresowanych. 

Trawa bardziej zielona to pogodna i ciepła książka o odnajdywaniu zagubionej pasji życia, o potrzebie bliskości, którą odczuwa każdy z nas.

Co i raz wydawnictwo Feeria zaskakuje nas polskimi obyczajówkami, które naprawdę są godne przeczytania. Nie powiem... jestem ciekawa Trawy bardziej zielonej (sam tytuł jest niezwykle ciekawy). Na razie poczekam na opinię i może wtedy się zdecyduję.


Armada Ernest Cline
  
PREMIERA: 13 stycznia 2016
Gatunek: sci-fi, ya
Seria: pojedyncza powieść
Ilość stron: 440

Zack Lightman całe życie miał głowę w chmurach, marząc, by świat trochę bardziej przypominał filmy i gry komputerowe, które pożera. Niechby jakieś fantastyczne, przełomowe zdarzenie roztrzaskało wreszcie monotonię jego bezbarwnej egzystencji i porwało go na szlaki kosmicznej przygody… W końcu co szkodzi sobie trochę pomarzyć. Ale Zack umie odróżnić rzeczywistość od fantazji. Wie, że tu, w realu, nadpobudliwi nastoletni gracze nie dostają misji zbawiania świata. Aż pewnego dnia widzi latający spodek. Więcej: ten statek kosmitów jest jakby żywcem wzięty z gry, której oddaje się co wieczór – popularnego symulatora lotów „Armada”.

Nie, nie zbzikował. A jego umiejętności – wraz z umiejętnościami milionów podobnych mu graczy na świecie – będą potrzebne, by uratować planetę. Nareszcie jest jego upragniona szansa! Tylko gdzieś w tyle głowy czai się dziwna wątpliwość – podsycana przez pamięć opowieści sci-fi, z którymi wyrastał – czy coś w tym scenariuszu nie wydaje się zanadto… znajome?

Radosne przetworzenie i inteligentna destrukcja konwencji science-fiction, rozpędzony i zaskakujący thriller, klasyczna opowieść o dojrzewaniu i historia inwazji kosmitów, o jakiej jeszcze nie czytałeś – wszystko w jednej powieści, której nie daje się odłożyć na bok.

Ostatnia pozycja na I kwartał Feerii to pozycja zdecydowanie dla fanów sci-fi! Niestety ja do takich nie należę i raczej bardzoooo sporadycznie sięgam po ten oto gatunek. Dlatego nawet się nie wypowiadam i za ten tytuł tym razem podziękuję. 

13 komentarzy:

 1. Mnie najbardziej zainteresowała "Trawa bardziej zielona" i będę miała na uwadze tę pozycję ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekam z utęsknieniem na ''Czy wspomniałam, że Cię potrzebuję?'', gdyż drugi tom szalenie mnie zachwycił.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba akurat niczego dla siebie nie znalazłam wśród tych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. " Złe dziewczyny nie umierają " wydało mi się bardzo obiecujące:)
  Pozdrawiam!
  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydawnictwo Feeria wydaje ostatnio same świetne książki! :) Z tej listy czekam szczególnie na "Czy wspominałam, że cię potrzebuje?" bo pierwsza część całkowicie zdobyła moje serce! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Złe dziewczyny chętnie poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Złe dziewczyny nie umierają" to mój must have urodzinowy ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Czeka nas naprawdę dobry rok pod względem premier :)
  Thievingbooks

  OdpowiedzUsuń
 9. "Trawa bardziej zielona" mnie zainteresowała. Pewnie skuszę się pewnie na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie mają przepiękne, przyciągające wzrok okładki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie widzę nic dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Kuracja samobójców" mnie ciekawi, ale nie czytałam jeszcze pierwszego tomu.. Kiedy ja przeczytam te wszystkie książki ;(

  OdpowiedzUsuń
 13. Feeria zwycięża :) Uwielbiam to Wydawnictwo :D
  Pozdrawiam,
  Książkomania

  OdpowiedzUsuń