poniedziałek, 28 grudnia 2015

Lost World [Kevin Hadley] - Angielski z ćwiczeniami

Pora trochę odpocząć od kryminałów. Tomorrow Never Knows był odpowiednim angielskim kryminałem, by teraz móc przejść do czegoś innego. Oczywiście nadal w tym samym języku, lecz tym razem wybrałam inną historię. Przygodówkę dla młodzieży w wieku od 13-17 (choć nie tylko). Tą powieścią jest Lost World autorstwa Kevina Hadleya w serii Angielski z ćwiczeniami!

 
Angel poznaje Dirka w nowej szkole, w greckiej części Nikozji, gdzie przeprowadziła się jej rodzina. Razem realizują projekt fotograficzny, zapuszczając się w coraz dalsze części wyspy. Jakie tajemnice może odkryć przed nimi przypadkowe zdjęcie? Jak wpłynie na parę nastolatków spotkanie z trudną historią Cypru?

Czytaj opowieść, rozwiązuj ćwiczenia i zapomnij, że uczysz się angielskiego! 

Angielski z ćwiczeniami to jeden z najnowszych propozycji na rynku pod względem urozmaicenia sposobów nauki języka obcego. To wyjątkowa metoda nauki, o czym mogła się przekonać podczas lektury Tomorrow Never Knows tegoż to autora. Łącząc wciągającą historię z rozwiązywaniem pomocniczych ćwiczeń gramatyczno-leksykalnych, nie wiadomo kiedy poznajemy real english!

Sama przygoda z Angelą oraz Dirkiem sprawiła mi niemało przyjemności. Historia jest dobrze rozbudowana, a sama akcja przebiega niesłychanie szybko i zanim się obejrzę, już kończę rozdział i rozpoczynam kolejne ćwiczenia. Bo i o to tutaj chodzi - by tekst nie sprawiał nam trudności.

Kończy się rozdział, zaczynają się ćwiczenia - koniecznie ich nie omijajcie!

Dlatego też został odpowiednio podzielony na poszczególne rozdziały. Zmniejszenie partie ćwiczeń do danego rozdziału znacznie ułatwia przyswojenie materiału. Tym samym sposobem ćwiczymy umiejętność czytania ze zrozumieniem, która jest jedną z kluczowych umiejętności do nauki.

Co mi się także podoba w tych oto książkach to to, iż nowe słówka zostały wytłuszczone a ich znaczenie zostało przetłumaczone tuż obok. To sprawia, że nie musimy co chwila przerywać lektury i zaglądać do słownika. W ten także sposób uśmiech nie znika nam z twarzy, a my sami - jako czytelnicy na poziomie A2-B1 - nie męczymy się podczas pierwszych prób czytania w obcym języku.

Podoba mi się także samo wydanie tej książki. Lost World nie ma dużego formatu, co ułatwia transport powieści pomiędzy uczelnią a mieszkaniem (w każdej wolnej chwili można przeczytać kolejny rozdział). A sama kolorystyka także uatrakcyjnia lekturę. Na końcu - jak i przy innych książkach tego typu - znajdują się rozwiązania do ćwiczeń oraz słownik ze wszystkimi słówkami wcześniej wytłuszczonymi.

Nie zabraknie także typowej nauki, bo przecież nie tylko samymi ćwiczeniami człowiek żyje :)

Cóż można powiedzieć jeszcze? Od siebie tylko dodam, iż jako że jestem na nieco wyższym poziomie aniżeli Lost World, książka nie sprawiła mi większego problemu, dlatego też mogę zaświadczyć, iż w powieści dla młodzieży znajduje się bardzo urozmaicone słownictwo jak najbardziej godne uwagi. 

Polecam tym wszystkim, którzy w końcu chcą się odważyć ugryźć i ten kawałek chleba. Angielski wcale nie jest trudny - wystarczy się tylko do niego przekonać. Bo jak wiadomo później można czerpać z tego tylko korzyści. Obecnie owym językiem posługuje się cały świat - może warto byśmy i my mogli się tym poszczycić?~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
Tytuł: Lost World 
Autor: Kevin Hadley
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Angielski z ćwiczeniami
Poziom: A2-B1
Data wydania: październik 2015
Ilość stron: 208
Oprawa: miękka
Format:135x190mm 
Kategoria: Edukacyjne
http://www.jezykiobce.pl/


17 komentarzy:

 1. Ja póki co mam na swoim koncie tylko kryminał, ale może się skuszę na coś podobnego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto byłoby odkurzyć mój angielski :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, warto, warto - szczególnie przy takiej lekturze :)

   Usuń
  2. Rzeczywiście, no i można się czegoś nauczyć. Podoba mi się to! :)

   Usuń
 3. Idealne podczas nauki angielskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czytałam dwa kryminały, ale fajnie, że są i tytuły typowo młodzieżowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wierzę, że wydawnictwo będzie poszerzało swój katalog :D

   Usuń
 5. Pierwszy raz słyszę o takim sposobie nauki. Naprawdę jestem szczęśliwa, że odwiedziłam Twojego bloga! :) Angielskiego ostatnio w pracy używam codziennie, więc przyda mi się bardzo.
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   Mam nadzieję, że będziesz odwiedzała mnie jak najczęściej, a ja będę co i raz Cię pozytywnie zaskakiwać :)

   Usuń
 6. Bardzo ciekawy sposób na naukę :) Chętnie bym przejrzała coś takiego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I mogę Cię zapewnić, że na przeglądaniu by się nie skończyło ;)

   Usuń
 7. Super sposób na naukę :)
  Na pewno rozejrzę się za tą książką :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niebawem zaprezentuję kolejny ciekawy sposób do nauki ;)

   Usuń