środa, 23 marca 2016

Niezwyciężona 2. Zdrada - Marie Rutkoski

Mam wrażenie, jakbym wczoraj odłożyła na półkę Pojedynek, a już mam za sobą drugi tom serii Niezwyciężonej. Ach... te zamki, te bale, ten system feudalnej, gdzie górują zawsze zwycięzcy, a przegrani nie mają prawa głosu! Ach... i ten romans wcale nie tak oczywisty, za to tak pięknie rozkwitający!

NA WOJNIE NAJLEPSZE JEST KŁAMSTWO, KTÓRE NIE JEST KŁAMSTWEM!


Większość dziewcząt marzy o przepięknym królewskim ślubie, o balach do białego rana, o fajerwerkach towarzyszących pierwszym mocniejszym uderzeniom młodzieńczego serduszka, o ucztach i o byciu chociażby córką valoriańskiego generała Trajana. Jednakże właśnie ona - Kestrel - bardzo chętnie zamieniłaby się z kimś na miejsca, bowiem dla niej ślub oznacza życie w klatce, w której na własną prośbę się zamknęła. A mimo to... zgodziła się na przyjęcie zaręczyn z księciem. Nikt jednak nie wie, iż miała ona w tym inny interes - o którym nie może powiedzieć swemu przyjacielowi, Arianowi. Bo czy może ufać Herrańczykowi? I czy właściwie może zaufać sobie i własnym umiejętnościom? Bowiem jak długo nastolatka będzie w stanie oszukiwać i kłamać, by nie zostać nakrytą?

Zdrada to drugi tom serii Niezwyciężonej napisany przez Marie Rutkoski. Tom pełen gwałtownych zmian w życiu głównych bohaterów. Tom wypełniony po brzegi wartką akcją, oszustwami, intrygami... oraz miłością rodzącą się pomiędzy dwojgiem przyjaciół. Miłością, która nigdy nie powinna mieć miejsca, a która jest tak pięknie opisana, wpleciona w fabułę i nigdy nie przysłaniająca intelektu i wyższych celów pozostałych bohaterów.

Cykl Marie Rutkoski to historia, która daje nadzieję na coraz lepsze powieści dla młodzieży. Bowiem fabuła Niezwyciężonej wcale nie jest naiwna. Autorka skonstruowała wielowątkową akcję, pełną pytań, na które czytelnik czeka z niecierpliwością, ponieważ nie są one OCZYWISTE! Każdy rozdział prowadzi do jakiegoś głębszego sensu - drugiego dna - i nierzadko skłania czytelnika do przemyśleń... co tak naprawdę się w życiu liczy?

Okładki całej trylogii Marie Rutkoski

Bardzo często natrafiam na bohaterki, których po prostu nie jestem w stanie polubić. Albo są tak irytująco przemądrzałe, albo naiwnie czekające na swego księcia z bajki, przez co pozbawione są własnego zdania. Ale tak nie jest z Kestrel! Oto bohaterka, którą po prostu się lubi, wspiera i podziwia! Dziewczyna ma swoje zdanie, wie, do czego dąży, i zdaje sobie sprawę, iż nie wszystko może zrobić sama. Potrzebuje jak każdy człowiek przyjaciela, który będzie go wspierał, i pewnie dzięki temu jej relacja z Arinem jest tak... prawdziwa i tak szczera.

Również pod względem narracyjnych seria Niezwyciężonej wyróżnia się z tłumu. Marie Rutkoski zaprasza czytelnika do wykreowanego świata malowniczymi krajobrazami. Potrafi zainteresować czytelnika opisami oraz dynamicznymi dialogami. Zdradę, podobnie jak Pojedynek, czyta się naprawdę płynnie i chętnie. Nie wiadomo kiedy książka jest skończona.

Jeżeli czytaliście tom pierwszy - koniecznie bierzcie się za drugi tom! W przypadku jeśli jeszcze nie poznaliście Pojedynku... koniecznie to nadróbcie! Oto Young Adult, które zachwyca swoim przekazem i która wyróżni się wśród swoich koleżanek-powieści. Z mojej strony polecam!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Zdrada 
Autor: Marie Rutkoski  
Seria: Niezwyciężona 2 
Wydawnictwo: Feeria 
Data wydania: 17 marca 2015 
Liczba stron: 380 
Oprawa: miękka
http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/tatuaz-z-liliaKategoria: Dla młodzieży

  
 


20 komentarzy:

 1. Pierwszy tom bardzo mi się podobał! Musiałam zamówić drugi i dziś mi przyjdzie! tak się cieszę <3

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałabym przeczytać pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również "Pojedynek" dopiero przede mną :) ale narobiłaś mi jeszcze większego apetytu.
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam absolutnie zachwycona pierwszym tomem! Marie Rutkoski oczarowała mnie tym niepowtarzalnym światem i fabułą! Mam nadzieję, że niedługo będę mogła poznać tom drugi i nim również się zachwycić :)
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie jeśli Ci się pierwszy tom spodobał...!
   Sięgnij po kolejny! ;)

   Usuń
 5. W kontekście tej serii coraz częściej natykam się na określenia takie jak "dojrzała", "niebanalna", co skłania mnie do zainteresowana się książkami innymi niż większość młodzieżówek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwierz mi - naczytałam się w swoim życiu banalnych opowieści... To znaczy może nie tyle banalnych, co po prostu schematycznych i pozbawionych "tego czegoś" co przyciąga...
   Dlatego Niezwyciężona i jej delikatny romans w tle to jednak moje MUST READ! :D

   Usuń
 6. Nie mogę zacząć czytać recenzji, bo gapię się na zdjęcie!
  Drugi tom serii już zamówiłam, tylko kiedy znaleźć odrobinę czasu na lekturę? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż tak się spodobało? ;)
   Prawidłowo! To czekam na recenzję! ;)
   I wiem co to znaczy, jak nie ma się czasu - uwierz mi, wiem :/

   Usuń
 7. Kocham tę serię <3 To połączenie okładki ze zdjęciem <3 Piękne <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne zdjęcie! Czytałam pierwszą część, a druga czeka na mnie na półce :)

  Pozdrawiam,
  Jul
  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dosłownie kilka minut temu czytałam recenzję tej książki na innym blogu i była równie pozytywna i pełna zachwytów. Dlatego chyba muszę sięgnąć po pierwszą część, bo od drugiej nie zacznę :D
  Pozdrawiam
  ksiazkowy-termit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. To chyba koniecznie muszę nadrobić ten pierwszy tom, skoro tak zachęcasz :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Tak właściwie po okładce oceniłam tę serię jako zbyt młodzieżową, a może nawet infantylną. Ale po Twoich gorących rekomendacjach zaczęłam się nad nią poważnie zastanawiać. Wyczuwam, że relacje pomiędzy główną bohaterką a Arinem mogą być naprawdę ciekawe. :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Muszę kiedyś sięgnąć po tę serię, bo prezentuje się naprawdę obiecująco.

  OdpowiedzUsuń