czwartek, 18 kwietnia 2019

Ratujmy Ziemię. Wielka Księga Zabaw!


Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw i gier to książka inne niż wszystkie. Na 20 tekturowych stronach możemy wraz z dzieckiem poznać zasady ekologicznego życia. Mały czytelnik dowie się, dlaczego tak ważna jest ochrona przyrody i jak należy segregować śmieci, co to jest WWF i wiele, wiele innych ciekawostek i faktów na temat ekologii.

Książka zawiera 9 zabaw o tematyce ekologicznej, 4 pionki, którymi możemy zagrać w wielką grę zwierząt oraz 5 znaczków, które pomogą rodzicom wprowadzić w domu dobre ekozachowania. 

Ta książka jest obłędna! Sam pomysł na kartonowe okienka był strzałem w dziesiątkę, ale ilość pytań na temat ekologii robi naprawdę dobre wrażenia. Do tego Ratujmy Ziemię nie odbiega od rzeczywistości i skupia się na tym, co każdy z nas może zrobić samodzielnie. Zwraca uwagę na głaszkanie dzikich zwierząt albo na bioprodukty, bądź tak po prostu na zakręcanie wody. Pokazuje to na zasadzie zestawienia dobrego ze złym, dzięki czemu dziecko na pewno zrozumie przesłanie!


Ile zadań, wiedzy i ciekawostek może zmieścić się na dwudziestu dużych stronach? BARDZO DUZO. Pierwszym zadaniem jest przyjrzyj się i odszukaj mieszkańców Ziemi (np. Znajdź olbrzymią trawę, którą często uważa się za drzewo), na kolejnej jest Wielka Gra Zwierząt, następnej już Prawda czy Fałsz (np. Polskie krowy, z których mleka wytwarza się czekoladę lub jogurty, jedzą tylko trawę, co jest zdrowe dla naszej planety). Na następnych stronach jest jeszcze ciekawiej, ponieważ to nasza kolej na zabawę w ekoogrodnika bądź w naukę segregacji odpadów. Dowiemy się, jak wybrać dobre produkty i prezent dla siebie, by na sam koniec dowiedzieć się, czy jesteśmy eko!

Bardzo podoba mi się także gra planszowa. Jest prosta, ale nastawiona całkowicie na ekologię, że nie sposób się na niej nie uśmiechnąć. A dzięki zwierzęcym pionkom wydaje się jeszcze ciekawsza. 


Co tu dużo mówić - cała książka została przemyślana i zrobiona z pomysłem. Widać ciężką pracę, dokładność, ale także ogromną mądrość, jaką przekazuje Ratujmy Ziemię. Jak ja byłam dzieckiem, bardzo przekonywały mnie podobne książki do zmiany swojego zachowania. Mam nadzieję, że pod tym względem młodsze pokolenie się nie zmieniło! Gwarantuję naukę poprzez zabawę i wiele, wiele ciekawostek, dzięki którym nawet dorośli mogą zabłysnąć w towarzystwie!

Przesłanie tej książki jest jedno - dbajmy o naszą planetę! Książka otrzymała prestiżową Nagrodę Rodzica 2019.

Premiera 24. kwietnia


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Wielka księga zabaw
Autor:Gaëlle Bouttier-Guérive
Ilustracje:Gwe
Tłumaczenie:Maciej Falski
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 24.04.2018
Liczba stron:20
Oprawa: Kartonowa
Kategoria: Ekologia

http://egmont.pl/

3 komentarze:

  1. Bardzo ładnie wydana i mądra książeczka. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że takie książki są wydawane. To bardzo ważne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Super książeczka! Będę musiała ją nabyć :) Polecam również lekturę dla dzieci "Basia i śmieci" również świetnie edukująca )

    OdpowiedzUsuń