środa, 31 października 2018

Biblioteka Bajek: Kubuś i Przyjaciele oraz Disney

Posiadając całą BIBLIOTEKA BAJEK, posiadamy to, co może utulić naszych najmilszych i najmłodszych do snu: magię. Czy jest tutaj osoba, która nie zna Kubusia Puchatka albo innych bajek Disneya? Wątpię. Bo to przecież od nich uczymy się życia - w tych bajkach ukryte są wzorce postępowania i jeszcze dużo, dużo więcej...
 

Biblioteka Bajek. Disney to zbiór osiemnastu opowieści na dobranoc z tak znanych tytułów jak: Zaplątani, Potwory i spółka, Wielka szóstka, Mała Syrenka, Toy Story, Kubuś i Przyjaciele, Zakochany Kundel i wiele, wiele innych. Nie są to jednak historie znane nam z bajek - to poboczne historie ulubionych bohaterów. Krótkie opowieści "po napisach końcowych" sprawiają, że można nie tylko na nowo powrócić do zabawnego, magicznego świata pełnego niespodzianek, ale także dowiedzieć się, co tam się u naszych ulubionych bohaterów pozmieniało. Co ciekawe, wiele postaci może zasnąć w tym samym momencie co nasze pociechy i bynajmniej nie chodzi tylko o Aureorę. 

Natomiast Biblioteka Bajek. Kubuś i Przyjaciele to piętnaście uroczych opowiastek, które pokażą dziecko, co znaczy być prawdziwym przyjacielem. Przeżywając przygody z Kubusiem, maluch uczy się, jak pomagać innym, jak się dzielić i jak razem miło spędzać czas. Co znaczy, że ktoś się od nas różni i jak poprawić komuś humor. Dowie się też, że przyjaciele źle znoszą rozłąkę, i zrozumie, dlaczego warto dbać o przyjaźń i przyjaciół. To takie opowieści na każdą okazję. Opowieści, do których powraca się nawet po latach.Przyznam szczerze, że zakochałam się w obu tych książkach, które zostały wydane z najwyższą starannością! Bogato zdobione, pełne wyrazistych kolorów i ogromnych ilustracji wprowadzają nie tylko młodszych, ale także starszych do magicznego świata, w którym wszystko musi skończyć się szczęśliwie. Samo kartkowanie sprawia przyjemność i na pewno zainteresuje każdego młodszego czytelnika.

Warto też zwrócić uwagę na to, że wszystkie napisy na ilustracjach zostały przetłumaczone, co wcale nie jest taką oczywistość, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze kiedyś nie była to stała metoda. Tutaj jednak wszystko jest ładnie przetłumaczone na język polski, dzięki czemu Kubuś i Przyjaciele są tym bardziej "swojscy" dla polskiego odbiorcy.Biblioteka bajek to wyjątkowe wydania wydane z myślą o najmłodszych. Duża czcionka wspiera w samodzielnym czytaniu, a średniej wielkości format sprawia, że każdy może sam trzymać tę książkę - i może schować ją także do plecaka. W dodatku podobne książki starczą więcej niż na jeden wieczór. To gwarantowany tydzień pełen niezwykłych przygód!

Jak zawsze polecam! Osobiście jestem wielką fanką Disneya, a podobne książki tylko mnie w byciu wiecznym fanem utwierdzają. Jeżeli poszukujecie prezentu dla najmłodszych - podobna książka to strzał w dziesiątkę! Nie zawiedziecie się!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
http://egmont.pl/

3 komentarze:

 1. Mam podobnie, jak moja poprzedniczki. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. O Boże! Ja muszę to mieć. Disneya kocham! Zawsze jak widzę bajkę w telewizji to mam banana na twarzy jakby Boże Narodzenie przyszło wcześniej. Muszę koniecznie mieć!

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń