niedziela, 14 października 2018

Oddechy. Tom 2. Oddychając z trudem - Rebeca DonovanOddychając z trudem, czyli ciąg dalszy emocjonującej historii Emmy. 

Dziewczyna zamknęła pewien przerażający etap swojego życia. Wszystko  zmieniło się nie do poznania. Emma miała szanse zacząć prowadzić normalne życie, lecz czy demony z przeszłości zniknęły na zawsze? A może pojawią się nowe przeszkody na drodze do szczęścia, z którymi nastolatka będzie musiała się zmierzyć? 

Sięgając  po drugi tom powieści Rebeccy Donovan obawiałam się tego, że nic już w tej książce mnie nie zaskoczy. Całe szczęście - myliłam się. Autorka dodała nowe postacie, rozwinęła wątki z przeszłości dziewczyny oraz sprawiła, że jej postać ewoluowała.  Porusza również kolejne trudne wątki, z którymi niestety możemy mieć styczność w naszym życiu. Nie kontynuuje tego, co sama zaczęła w poprzedniej części. 
  
Drugoplanową bohaterką stała się Rachel - matka Emmy, która była dla nas tak naprawdę obca w pierwszej części tej książki.  To właśnie dzięki niej dowiadujemy się o przeszłości bohaterki. Jednak jak się okazuje, życie z matką, z którą wcześniej nie miało się żadnego kontaktu, nie jest takie łatwe. Sama Rachel jest postacią bardzo skomplikowaną, o niewątpliwie trudnym charakterze. Skrywa ona wiele tajemnic związanych z życiem Emmy, które zostaną wyjaśnione na samym końcu tej powieści. 
  
Poznajemy także Jonathana, partnera jej matki, który niespodziewanie stanie się dla niej bardzo ważny. Okaże się, że mają więcej wspólnego, niż myśleli. Postać ta nieraz zamiesza w głowie bohaterki, lecz pozostaje pytanie: Czy ta bliska znajomość wyjdzie jej na dobre? 
  
Czas by powiedzieć trochę o samej Emmie. Zauważyłam w jej charakterze zmiany. Staje się bardziej otwarta na ludzi, bliżej jej do nastolatki, choć jej życie nadal nie jest bajką. Wraz z nowymi przeżyciami kształtuje się charakter dziewczyny. Autorka budzi w niej zupełnie nowe emocje, dzięki którym ów postać nie jest dla nas męcząca. Niezmienna zostaje jej determinacja i niepoddawanie się w obliczu przykrych tragedii, które pojawią się na jej drodze jeszcze nie raz - i za to ją podziwiam!
  
Książka jest naprawdę dobra.  Bardzo szybko mnie wciągnęła, a  gdy obracałam ostatnie strony bolało mnie to, że to już koniec. Na całe szczęście zostaje jeszcze trzeci tom.  Mam nadzieje, że będzie równie ekscytujący! 


Niebawem recenzja trzeciego tomu!

Wasza Ola!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Oddychając z trudem
Tytuł oryginalny: Reason to Breathe
Autor: Rebecca Donovan
Wydawnictwo: Feeria Young
Przekład: Ernest Kacperski
Seria: Oddechy #2
http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/tatuaz-z-liliaData wydania: 14.01.2015
Liczba stron: 544
Format: 143x204
Oprawa: Miękka
Cena: 39,90 zł
Kategoria: Dla młodzieży


4 komentarze:

 1. Dużo dobrego czytałam o tej serii, ale sama jeszcze nie miałam okazji jej przeczytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta seria od lat zalega na mi jej półce i muszę się w końcu za nią zabrać. Tym bardziej, że dużo osób ma o niej takie samo zdanie, jak Ty więc myślę, że nie będę żałować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tylko tej autorki "Co, jeśli..." i do tej pory pamiętam, emocje, które wywarła na mnie ta książka. Dlatego, gdy tylko znajdę wolny moment z pewnością wezmę się za serię "Oddechy" bo czeka na mnie na półce ;)

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń