niedziela, 21 października 2018

Mała księga mądrości Kubusia z drobną pomocą Prosiaczka,Kłapouchego, Królika, Sowy i Tygrysa, rzecz jasna!

Jak byłam małą dziewczynką, uwielbiałam wszystko, co było związane z Kubusiem Puchatkiem! Nie ma w tym nic dziwnego - za każdym razem gdy otwierałam książkę A.A. Milnego, czułam ciepło bijące od przyjaciół ze Stumilowego (albo Stuwiekowego, skoro coraz częściej natrafiam na to tłumaczenie) Lasu. Dlatego jeżeli tylko mam okazję powrócić do tych postaci, robię to z nie lada przyjemnością! Tak jak teraz! 


Kubuś to niedźwiadek słynący z brzuszka pełnego miodu. Bywa on również nazywany misiem o niezbyt dużym rozumku, choć tak naprawdę skrywa s obie głęboką mądrość życiową. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!

Mała księga mądrości Kubusia z drobną pomocą Prosiaczka, Kłapouchego, Królika, Sowy i Trygrska, rzecz jasna to zbiór inspirujących cytatów, które nie tylko bawią i wywołują uśmiech na twarzy, ale przede wszystkim skłaniają do refleksji. Kubuś i jego znajomi ze Stuwiekowego Lasu mają ciekawe spostrzeżenia na każdy temat, od przygód przez trudy i troski po przyjaźń. Nie sposób się z nimi nie zgodzić!

Ta skromna książeczka składa się z piętnastu działów - z różnych tematów, które następnie ulubieni bohaterowie ze Stuwiekowego (choć dla mnie pozostanie od na zawsze Stumilowy) Lasu przedstawią ze swojego punktu widzenia. Dział jest różnorodny: Przygoda, Coś i Nic, Sport to zdrowie, Stuwiekowa mądrość, Miód, Sztuka organizacji, Trudy i troski, Przyjaźń, Czas, Bycie sobą, O pisaniu, Przygoda, Hip, hip, hurra! oraz zakończenie

Wszystkie cytaty zostały wzięte "żywcem" z książki A.A. Milne i chyba także z filmu "Krzysiu, gdzie jesteś?" (sądząc po ilustracjach). Cytaty zostały pięknie wyeksponowane i zilustrowane przez Mikego Walla, przez co nadają blasku tym nieprzeciętnie prostym i trafnym obserwacjom.
 

Nie powiem, żeby to było jakieś MUST HAVE, MUST READ wśród dzieci, ale na pewno to jedna z tych pozycji idealnych na prezent. Jeżeli tylko pięcio-; dziesięcioletnie dziecko nauczy się otwierać podobny zbiór przemyśleń, ilekroć tylko poczuje taką potrzebę, otrzyma prawdziwą szkatułkę mądrości - dar, do którego warto powracać i który - oczywiście - docenia się po czasie.

Stąd też polecam z całego serca! Przyznam szczerze, że dawno już tak się nie uśmiechałam, tak po prostu kartkując książkę. Mała księga mądrości Kubusia z drobną pomocą Prosiaczka, Kłapouchego, Królika, Sowy i Tygrysa, rzecz jasna to zbiór dla małego i dużego odbiorcy! 


"Do widzenia? Och, nie! A czy nie możemy wrócić do pierwszej strony i zacząć od początku?" 
- Kubuś
Ależ oczywiście, Kubusiu. śmiało, przerzuć kartki!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
Więcej na stronie wydawnictwa!
http://egmont.pl/

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam Kubusiowe mądrości:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda na bardzo kochaną książeczkę, aż by się chciało ją mieć! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja muszę ją mieć! To jest po prostu postanowione!

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń
 4. O matko, jaka cudowna książka!!!

  OdpowiedzUsuń