niedziela, 7 lutego 2016

Magazyny: English matters #56 oraz Deutsch Aktuell #74

Dawno już nie było czegoś dla uczących się... (hihi... wcale -> Klassische Fälle)... ale pamiętajcie, że nie mam nic złego na myśli, ponieważ - UWAGA! - zamierzam Was motywować do nauki języków obcych. I to teraz tak na poważnie! Teraz, kiedy stoję na pograniczu nowego semestru, mam o niebo więcej wolnego, dlatego co i raz polecę jakieś strony, jakieś teksty, jakieś podręczniki... Wierzę, że kiedyś mi podziękujecie :)


Dlatego przygotujcie się na podwójną dawkę języków obcych. Mam dla Was English matters, czyli magazyn dla uczących się języka angielskiego oraz Deutsch aktuell - magazyn dla uczących się języka niemieckiego. Jako zachęcającą ciekawostkę powiem tylko, iż według listy najważniejszych języków obcych, na jaką natrafiłam przypadkiem, angielski (jako język międzynarodowy) oraz niemiecki (język naszych sąsiadów a przy tym w wielu przypadkach - z wiadomych powodów - język handlowy) są zdecydowanie warte uwagi!

Na co możemy się przygotować sięgając po najnowsze EM oraz DA?


Oto 56. numer English matters, a w nim:

1. This and That, czyli ogólne ciekawostki ze świata
2. People and Lifestyle:
str. 9 - Angelina Jolie - A Private Life on Public View
str. 14 - Lesson in Love
str. 18 - The Bristish Class System - From Toffs to Precariats
str. 21 - Erasmus Experience
3. Culture:
str. 24 - A Girl with a Dream
str. 27 - Tax Trouble
str. 31 - Mysterious Scotland
4. Conversation Matters
str. 34 - The Keys to Texting 
5. Travel:
str.37 - Get Ready for Manchester

Jak sami widzicie, najnowszy numer English matters ma bardzo wiele do zaoferowania swym wiernym czytelnikom. Naprawdę się nie mogę nadziwić, iż wydawnictwo nieustannie utrzymuje poziom swoich tekstów zarówno doborem tematyki, jak i słownictwem. Zawsze można znaleźć coś dla siebie.

Jeżeli interesują Was poczynania Angeliny Jolie (może jesteście jej wiernymi fanami) na pewno spodoba Wam się długi artykuł poświęcony tej hollywódzkiej gwieździe kina (i nie tylko). A może tak jak ja marzycie o Erasmusie (tak, tak - moje kolejne marzenie) i  z przyjemnością przeczytanie o wrażeniach innych studentów? A może tak... wybierzemy się do Szkocji?

Przykładowe zdjęcie wnętrza. Do artykułu mamy dodany plik MP3 oraz kartę prac!

English matters to znacznie więcej niż tylko magazyn. Jak zawsze znajdziemy tutaj słowniczki  przy każdym tekście, dzięki czemu - nie odrywając się od artykułu - możemy szybko przetłumaczyć nieznany wyraz. Dzięki kodom mp3 możemy - za pośrednictwem strony wydawnictwa - przenieść się do pliku z nagraniem artykułu przez rodowitego Brytyjczyka. Mało tego! Mamy możliwość zeskanowania kodu QR telefonem/tabletem i odsłuchania tego nagrania MP3 gdziekolwiek jesteśmy.

Oprócz tego otrzymujemy dodatek tematyczny, listę słówek a nawet arkusz pracy dla nauczyciela, który możemy darmowo pobrać ze strony magazynu. Czegóż chcieć więcej? Oto 72. numer Deutsch aktuell, a w nim:

1. In der Kurze liegt die Wurze [Seite 4]
2. Kalendarblatt [Seite 5]
3. Kalender Berlin [Seite 6-7]
4. Film | Buch | CD [Seite 8-9]
5. Wortschatz [Seite 10]
6. Umweltschutz - Abgasskandal bei Volkswagen. Das Ender oder doch ein Neuanfang? [Seite 11-13]
7. Leute - Nie war Geschichte so spannend - Interview mit Sabine Ebert[Seite 14-17]
8. Kultur:
* Gustav Klimt - Wegbereiter der Moderne [Seite 18-20]
* Wenn alte Mauern verzaubern... [Seite 21-24]
9. Gesellschaft 
* Gute Vorsatze furs neue Jahr [Seite 25-26]
* Tempelhofer Feld - Freizeitpark auf ehemaligem Flughafen [Seite 27-29]
10 Politik - Fluchtlingskrise in Europa [Seite 30-32]
11. Reise - Skiurlaub in den Alpen [Seite 33-35]
12. Quiz - Redewendungen mit "E" am Anfang [Seite 36]


Nie wiem doprawdy, jak to się stało, że ominął mnie poprzedni numer Deutsch aktuell, ale dzięki temu najnowszy - siedemdziesiąty czwarty - numer tego dwumiesięcznika sprawił mi podwójną frajdę. Jak zawsze mogłam przenieść się do krajów niemieckojęzycznych i sprawdzić swój język, dzięki licznym artykułom. 

Jako że to pierwszy numer w nowym roku warto zwrócić uwagę na dobre postanowienia (Gute Vorsatze furs neue Jahr) i sprawdzić, jak wielu z nas ma pomysły na przywitanie 2016 roku... i jak wielu z nas rezygnuje z nich już po miesiącu. Dla miłośników biznesu,  motoryzacji oraz ochrony środowiska w jednym znajdzie się bardzo dobry artykuł o emisji spalin w wytwórni Volkswagen (Abgasskandal bei Volkswagen. Das Ender oder doch ein Neuanfang?). Do tego - jeden z moim zdaniem najlepszych artykułów -  to temat uchodźców w Europie (Fluchtlingskrise in Europa). Może warto w końcu pojąć powody kryzysu? 

Tekst o wybitnym malarzu, o którym każdy z nas musiał usłyszeć.

Nie ma co, najnowszy numer Deutsch aktuell ma wiele do zaoferowania i jest jak najbardziej godny uwagi. Jak zawsze warto zwrócić uwagę na słowniczek oraz transkrypcję wybranych słówek. Polecam także korzystać z plików MP3 z odsłuchami artykułów, które są do pobrania na stronie DA - wierzcie mi - słuchanie nativ speakerów jest niezbędne w nauce języka obcego, gdyż tylko w ten sposób wyeliminujemy nasze błędy wymowy. Do tego polecam zwrócić uwagę na listę słówek do pobrania oraz arkusz prac dla nauczyciela (ale nie tylko nauczyciela).  

Dzięki magazynom dla uczących się... otrzymujemy dwa w jednym: zabawę oraz naukę. Polecam bardzo gorąco, ponieważ EM oraz DA są warte uwagi!


Informacje na temat magazynu znajdziecie na:
Strona wydawnictwa: KLIKNIJ TUTAJ 
Strona sklepu internetowego: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa English matters: KLIKNIJ TUTAJ
Strona internetowa Deutsch Aktuell:  KLIKNIJ TUTAJ
Facebook wydawnictwa Colorful Media: KLIKNIJ TUTAJ
Facebook English Matters: KLIKNIJ TUTAJ
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

6 komentarzy:

 1. Jako dziecko wiele nauczyłam się dzięki takim gazetom i mam do nich sentyment. Lata minęły, ja zapomniałam o możliwości zgłębienia języka w taki sposób. Muszę wrócić do starych nawyków, bo ten sposób rozwijania się był niezawodny. :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. English matters to świetna seria! Naprawdę można się sporo nauczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Języka niemieckiego nie znoszę i to okropnie. Jakoś mam uraz do niego chociaż przez pierwszy rok nauki w czwartej podstawówce bardzo go lubiłam. Ale później nauczycielka się zmieniła i wszystko szlag trafił. A od niedawna mam jeszcze inną nauczycielkę, na którą to już nawet słów brakuje... Ale angielski uwielbiam :) Do tego zaczęłam uczyć się koreańskiego i jak na razie dobrze mi idzie.
  Co do magazynów: zamierzam znowu zacząć kupować English Matters, bo muszę się na serio zacząć przygotowywać do egzaminu (gimnazjalnego oczywiście ;)).

  OdpowiedzUsuń
 4. Za jakiś czas z pewnością sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po English Matters muszę sięgnąć i ja ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Co jakiś czas sięgam po te magazyny. Języków obcych zawsze warto uczyć się.

  OdpowiedzUsuń