wtorek, 23 lutego 2016

Angielski Gamebook z ćwiczeniami [Near Death Experience - Kevin Hadley]

Sposoby nauki języka obcego nieustannie się poszerzają. Czy tylko mi się wydaje, że wszyscy zewsząd motywują nas do poszerzania swoich horyzontów, że tylko ślepy nie zauważyłby tych wszystkich możliwości! A przecież my - miłośnicy literatury - nie jesteśmy ślepi, prawda?

Zastanówcie się... ile razy mieliście ochotę sami poprowadzić akcję - zmienić bieg wydarzeń i zdecydować, w którym momencie główny bohater osiąga zamierzony cel. A może wcale nie osiąga, ponieważ po drodze natrafił na cel nie do przejścia? W książkach interaktywnych to my - czytelnicy - decydujemy o wszystkim!


Przedstawiam Wam Gambooka z ćwiczeniami do nauki języka angielskiego!


Wszystko zaczyna się od pewnego niezadowolonego z życia mężczyzny. Hugo ma dwadzieścia jeden lat. Bez pieniędzy i bez dziewczyny. Prowadzi przygnębiająco nudne życie, pracując w londyńskiej knajpce... a przecież jeszcze nie tak dawno temu miał przed sobą świetlaną przyszłość. Lecz pewnego dnia jego los może się odmienić za pośrednictwem pewnego tajemniczego zdjęcia. Pytanie brzmi: W jaki sposób jego życie się zmieni? Czy owe zdjęcie zawiedzie go w świat berlińskiej bohemy, szemrane kręgi złodziei dzieł sztuki, szeregi amazońskiej partyzantki czy może w ramiona pięknej Hinduski...?

Tutaj wszystko zależy od CIEBIE!

Czytaliście kiedyś książkę, w której to, jak zachowa się bohater w danej chwili zależy od decyzji czytelnika? Jeżeli nie - Near Death Experience jest Waszym MUST READ, byście przekonali się, jaka świetna zabawa kryje się na karkach powieści... i jak wielkie znaczenie ma nasze zawahania: iść czy zostać? Powiedzieć prawdę czy skłamać? Tak czy nie?

Przedstawienie musi trwać - oto powieść, od której ciężko się oderwać! Zapewniam!


Near Death Experience napisany przez Kevina Hadleya to niekonwencjalny kurs językowy, z którym to mimochodem uczysz się języka obcego. Oto książka, którą można przeczytać więcej niż dwa czy trzy razy, bowiem Gamebook posiada aż szesnaście (!!!) zakończeń fabularnych!

I to właśnie najbardziej mi się podobało! Ta dowolność prowadzenia fabuły według mojego mniemania. Sama decydowałam, czy mam ochotę przeczytać romans, czy może kryminał - powieść przygodowo-awanturniczą czy psychologiczną. Wszystko zależało od mojego nastroju i dnia! 


Jak sami możecie zobaczyć - sumiennie wykonywałam zadania!

Tak jak przy okazji Lost World czy Tomorrow Never Knows, tak i Near Death Experience czyta się bez przeszkód dzięki tłumaczeniom słówek na marginesie. Wiedzę natomiast przyswoisz bardzo łatwo rozwiązując liczne ćwiczenia leksykalno-gramatyczne. W ten sposób poznasz Real English, którego próżno często szukać w szkolnym życiu, i utrwalisz gramatykę! 

Choć Gamebook określony jest na poziom B2-C1, nie powiedziałabym, by Near Death Experience było trudne w zrozumieniu. Wręcz przeciwnie - czytało mi się tę opowieść bardzo łatwo i przyjemnie. Dlatego nie obawiajcie się tego wysokiego poziomu! Według mnie tę książkę mogą czytać również i osoby, które nie mają aż tak wysokiego poziomu wiedzy - tę wiedzę dopiero zdobędą!
 
Idź bądź nie idź - a za każdym razem inne rozwiązanie!


Osobiście jestem zachwycona najnowszą pozycją do nauki języka angielskiego! Dawno już tak dobrze się nie bawiłam, a fakt, iż nadal mam wiele ćwiczeń do rozwiązania - a przy tym tyle zakończeń do odkrycia - jedynie mnie cieszy! Near Death Experience to książka na więcej niż jeden wieczór! Zdecydowanie polecam!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
Tytuł: Near Death Experience
Autor: Kevin Hadley
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Angielski z ćwiczeniami
Poziom: B2-C1
Data wydania: sierpień 2015
Ilość stron: 208
Oprawa: miękka
Format:135x190mm 
Kategoria: Edukacyjne
http://www.jezykiobce.pl/


15 komentarzy:

 1. Zabawa, nauka i przyjemność w jednym:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja właśnie niedawno ją sobie zamówiłam i czekam na przesyłkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna sprawa, muszę pomyśleć o tej publikacji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie!
   Szczególnie jeśli lubisz język angielski!

   Usuń
 4. Może kiedyś skuszę się na tę publikację, ale najpierw muszę naprawdę polepszyć swój język angielski w inny sposób. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ właśnie dzięki tej książce polepszysz angielski! Możesz mi wierzyć! :)

   Usuń
 5. O ja! Ale świetna książka, naprawdę kreatywna! Nigdy wcześniej o takiej nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nowość na polskim rynku - i jestem pewna, że niebawem wszyscy o niej usłyszą!

   Usuń
 6. Fajna sprawa, każdy sposób na naukę języka jest dobry. Ja ostatnio kupiłam sobie kryminały z tłumaczeniem, chyba też są z wydawnictwa Edgar. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka tych kryminałów i a przeczytałam :D
   Dla zainteresowanych - recenzje na blogu!

   Usuń