sobota, 7 listopada 2015

Wyniki Miętowego Wyzwania!

http://wymarzona-ksiazka.blogspot.com/2015/09/poczuj-miete-do-czytania.html
Klikając w obrazek, przeniesiecie się do regulaminu wyzwania.

Nareszcie nadszedł ten moment - moment wyczekiwany zarówno przez Was, jak i przeze mnie! Byłam bardzo ciekawa wszystkich Waszych opinii na temat jednej z moich ulubionych serii książkowych, czyli serii miętowej, która została napisana - i nadal jest kontynuowana - przez Ewę Nowak.

Bardzo cieszyły mnie stopniowo nadchodzące linki do coraz to oryginalniejszych recenzji, a najbardziej cieszył mnie po prostu fakt, iż znaleźliście czas na czytanie tak miłej dla serca lektury adresowaną nie tylko dla dzieci i młodzieży!

Liczba uczestników była powalająca! Aż 36 chętnych, co dawałoby nam równo 36 recenzji z tym jednak wyjątkiem, że niektórzy/niektóre z Was postanowili potrwać w tej serii nieco dłużej i napisało nawet po dwie recenzje! Jestem w szoku!

Każdej z tych osób bardzo dziękuję za wzięcie udziału w Miętowym Wyzwaniu! Mam nadzieję, że nie żałujecie ani jednej minuty poświęconej na lekturę książki oraz że nieraz powrócicie do serii miętowej!

Jednakże zwycięzców mogło być tylko pięciu, a wybór prosty nie był! 

Wraz z przedstawicielami wydawnictwa Egmont mieliśmy niemały orzech do zgryzienia. Musieliśmy zwrócić uwagę na wszystko związanego z poprawnością pisania recenzji. Ocenialiśmy oczywiście poprawność językową oraz stylistyczną, ale najbardziej zależało nam na pomysłowości oraz oryginalności. W dodatku zwróciłam także uwagę na wygląd ogólny tejże opinii.

Nad wieloma pracami długo się zastanawialiśmy, ale w końcu mogę podzielić się zwycięskimi recenzjami.

Oto i one:


Dlaczego warto przeczytać tę książkę? Bo jest to pozycja wartościowa i napisana przez Polkę. Mamy tutaj polskie realia, normalną, przeciętną rodzinę, która ma swoje problemy oraz bohaterów, z którymi można się utożsamić. To daje jej zdecydowaną przewagę nad większością zagranicznych tytułów. "Bardzo biała wrona" to tytuł idealny dla młodych osób, ale nie tylko, bo w pułapkę takiej miłości wpaść może każdy.*

  
Pierwsze koty napisane są w taki sposób, byśmy doskonale wszystko zrozumieli. Charakter bohaterów zmienia się jak w kalejdoskopie. Po każdym rozdziale patrzymy na nich w inny sposób. Jest to doskonały zabieg literacki, by pokazać ewolucję ludzkich zachowań i emocji. Z łatwością odnalazłam się w życiu głównej bohaterki. Teraz patrzę całkiem inaczej na otaczające mnie osoby, staram się je zrozumieć i dać kolejne szanse. Uważajcie, bo czytacie tę książkę na własną odpowiedzialność. Po tych niecałych trzystu stronach może się zmienić Wasze spojrzenie na świat. I pamiętajcie: nie popadajcie ze skrajności w skrajność, wybaczajcie, bądźcie szczęśliwi.*

  
„Pierwsze koty” to pełna emocji książka, opowiadająca o problemach życia codziennego. Barwni i realni bohaterowie, lekki język i dojrzałe podejście do trudnych tematów, zasługują na szczególne uznanie. Ewa Nowak ma niezwykły talent, do tworzenia historii, które głęboko poruszają, wgryzają się w duszę i zakorzeniają w umyśle. To książki o których się mówi, o których się pisze i o których chce się pamiętać. Mądre, pełne wartości i refleksji, na pewno trafią do serca każdego czytelnika. „Pierwsze koty” są tego świetnym przykładem. Jeśli jeszcze nie przeczytaliście, to koniecznie musicie to zmienić. Najnowsza książka Ewy Nowak sprawi, że poczujecie prawdziwą miętę do czytania, a Seria Miętowa na pewno podbije wasze serca!*

  
Dwie Marysie to książka o tym, że nie trzeba na siłę szukać miłości. Kiedyś, w odpowiednim momencie, sama przyjdzie na nią pora. Nie ma co więc liczyć, że "swatanie", które ma za sobą pewnie pięćdziesiąt procent matek zakończy się sukcesem. Rodzic swoje, a nastolatek swoje. Bo uczucia nie można doznać teraz, już i tylko w pewnym przedziale wiekowym. To, że wszyscy twoim rówieśnicy mają drugą połówkę, nie oznacza, że jesteś gorszy. Marysia też jest twego świadoma. Wiem, człowiek dziwnie się czuje wśród znajomych. Momentami nawet irytuje widokiem zakochanych par. Ale wytrwałość popłaca - zupełnie ni stąd ni zowąd możemy poznać kogoś, kto okaże się dla nas tym najważniejszym.*


„Ogon Kici” to wielowymiarowa powieść o miłości, przyjaźni, popełnianiu błędów i konsekwencjach podejmowanych decyzji okraszona tajemnicami i nie zawsze czarno – białą prawdą. W moim odczuciu to jedna z ciekawszych propozycji dla młodzieży dotykająca w sposób prosty bardzo delikatnej materii, a jednocześnie pozwalająca na przyjemne spędzenie czasu. Myślę, że wielu młodym osobom przyniesie odpowiedzi na pytania, które niekiedy zbyt trudno zadać na głos. Polecam.*

Autorkom recenzji przesyłam moje oraz wydawnictwa Egmont wielkie gratulacje i zaraz piszę maila! Dziękuję wszystkim uczestnikom za chęci w wyzwaniu! Mam nadzieję, że jeszcze nieraz będziecie chcieli wziąć udział w podobnych wyzwaniach - są tego warte! 


*Cytaty recenzji pochodzące z blogów zwycięskich.

36 komentarzy:

 1. To było dla mnie miłe doświadczenie z taką akcją i twórczością Ewy Nowak. Gratuluję zwycięzcom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że akcja się podobała :)
   Mam nadzieję, że powtórzymy ją jeszcze nie raz :D

   Usuń
 2. Dziękuję za miłą niespodziankę w sobotni poranek i gratuluję pozostałym zwycięzcom )

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję zwycięzcom. To był świetny konkurs - oby pojawiło się takich więcej ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję również w imieniu wydawnictwa !
   Raduje się serducho, gdy ma się świadomość, że konkurs się podobał :D

   Usuń
 4. Gratuluję wszystkim ;)

  Pozdrawiam, Martyna.
  http://myfantasticbooksworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. W końcu wyniki! Gratuluję zwycięscom. Liczę na coś podobnego w przyszłości. To naprawdę coś cudownego. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, że tak długo to trwało ;)
   Myślę, że w sprawie powtórzenia podobnego wyzwania można coś zrobić :3

   Usuń
 6. Dziękuję za świetną niespodziankę i gratuluję pozostałym zwycięzcom!
  Konkurs był naprawdę świetny i oby więcej takich w przyszłości :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. To było naprawdę świetne wyzwanie - najlepsze, w jakim kiedykolwiek brałam udział. Pozdrawiam i gratuluję zwycięzcom :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cudowny komplement! Dziękujemy wraz z wydawnictwem za uznanie :)

   Usuń
 8. Świetna akcja. Sama przyjemność :)
  Gratulacje dla zwycięzców :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jaki fajny pomysł do promowania czytelnictwa :D
   Jestem zachwycona :D

   Usuń
 9. Bardzo dziękuję :) Gratuluję pozostałym :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dziękuję za wyróżnienie i gratuluję pozostałym :) Już na początku zachwycałam się ideą konkursu, więc tylko powtórzę - oby więcej takich inicjatyw :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję z całego serca! To wspaniała wiadomość! Cieszę się ogromnie :).
  Gratuluję pozostałym zwycięzcom :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja dziękuję z całego serca za uczestnictwo! :D
   Cieszę się, że się ucieszyłaś :D

   Usuń
 12. Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w takim wyzwaniu Tobie i wydawnictwu Egmont :) Ja, osoba blogująca o swoich pracach biżuteryjnych, podjęłam się napisania recenzji książki :) Patrząc na recenzje fachowczyń w tej kwestii, byłam bez szans, ale cieszę się, że się zmobilizowałam i wywiązałam z zadania w miarę sowich możliwości :)
  Gratuluję zwyciężczyniom!
  Będę tu nadal zaglądać. A nóż pojawi się kolejne recenzenckie wyzwanie :)
  Pozdrawiam ciepło, Agnieszka
  http://kulkiniesiulki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy ślicznie! Bardzo się cieszę, że wyzwanie się podobało :)
   Jestem pewna, że jeszcze nie raz podobna sytuacja nieraz się powtórzy, dlatego odwiedzaj jak najczęściej! :)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 13. Gratulacje dla zwycięzców! Dziękuję za udział i skuszenie mnie do zapoznania się z twórczością pani Ewy Nowak :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja dziękuję, że zdecydowałaś się "skusić" :D
   Mam nadzieję, że będziesz miło wspominała twórczość pani Nowak i jeszcze nie raz do niej powrócisz :)

   Usuń
 14. Serdecznie gratuluję zwycięzcom :)
  Muszę koniecznie sięgnąć po książki Ewy Nowak :)
  addictedtobooks.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję, to było bardzo fajne wyzwanie :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Dołączam do gratulujących. ;) Jedyną książką tej autorki, jaką kiedykolwiek czytałam, jest "Ogon Kici", mogę więc porównać wrażenia z tymi opisanymi w przytoczonej recenzji. :)

  OdpowiedzUsuń