poniedziałek, 6 czerwca 2016

Święty Wojciech. Śladami pierwszego patrona Polski - Longina Cywińska, Maria Frela

Nie ma osoby w Polsce, która nie znałaby imienia świętego Wojciecha. No właśnie... imię wszyscy znamy. Historię życiową gdzieś tam też znamy - a przynajmniej to, że właśnie pośrednio dzięki niemu Polska stała się królestwem... ale czy wiemy coś więcej? Z przykrością stwierdzam, że moja wiedza również się na tym kończyła... ale nie od dziś!

Oto przed Wami pierwsza taka książka dla dzieci (i nie tylko!) o historii Świętego Wojciecha od wydawnictwa Świętego Wojciecha! Chociażby ze względu na podobną zależność, ta publikacja jest naprawdę tak szczególna!


Spodoba się wam historia najsławniejszego Wojciecha w Europie, który ucząc się w szkole przykatedralnej w Magdeburgu, chodził na wagary, a gdy przebywał na dworze cesarza Ottona – a był już wtedy biskupem – zbierał nocą buty dworzan i je czyścił.
 
Spodoba się wam Święty, który żył przykładnie i skromnie. Na niebezpieczną misję wyruszył bez wojów i bez broni. Chciał głosić poganom Boga, który kocha każdego człowieka.

Spodoba się Wam Święty: słaby i mocny, niekiedy zagubiony, szukający wsparcia, ale i zdecydowany oraz bardzo odważny: biskup, który utracił diecezję w Pradze i którego misja w Prusach się nie powiodła. Czy rzeczywiście się nie powiodła?

Powędrujmy wraz z bohaterami tej książki śladami Świętego Wojciecha. Śladami, które niejednokrotnie nas zaskoczą, nieraz rozbawią, a nieraz zasmucą. Bowiem takie właśnie było życie tego niezwykłego świętego, którego powinniśmy znać.

O mojej sympatii do książki dla dzieci, które wychodzą od wydawnictwa Świętego Wojciecha, mówiłam już niejedno, a że sympatia się nie zmienia (a wręcz się zwiększa!) to mogę jedynie się powtarzać! Ale wiecie co? Nawet nie wiecie, jak mnie cieszy ten równy poziom genialnej literatury, która zarówno bawi, jak i uczy!

Bo i edukacja jest tutaj tak ważna! Miła opowieść o rodzinie z ciekawymi świata i historii dziećmi, która stopniowo przybliża nam życie Świętego Wojciecha. A to wszystko opowiedziane zostało w prosty, przejrzysty i miły sposób.Książeczka może pochwalić się dużym wydaniem, twardymi stronami i ilustracjami, które są po prostu przepiękne. Duże, przejrzyste i jakże ciekawe! Dzięki nim każdy młody czytelnik zakocha się w historii i opowieści, którą będzie chciał czytać i czytać.

Wydaje mi się, że jest to bardzo dobry prezent dla małego dziecka - prezent, który uczy i bawi. Prezent komunijny, acz nie tylko! Jakby nie było w tym roku - 2016 - mamy przyjemność organizować Światowe Dni Młodzieży... i czemu by na pamiątkę tego wydarzenia nie podarować dzieciom tejże publikacji? Z mojej strony gorąco polecam!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Święty Wojciech. Śladami pierwszego patrona Polski
Autor: Longina Cywińska, Maria Frela
Ilustracje: Elżbieta Kidacka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Data wydania: 2016
Liczba stron:96
Oprawa: twarda
https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-dziecieca-i-mlodziezowa/Dzieci/Na-ostatni-guzik-Rok-z-ksiedzem-Janem-TwardowskimWymiary: 195x195

14 komentarzy:

 1. Mam tę książeczkę i tak samo cenię sobie Wydawnictwo Świętego Wojciecha:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa pozycja, na prezent dla dziecka w sam raz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taki sposób nauki bardzo mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
 4. Może książka nie wchodzi w moje czytelnicze progi, jednak mogę powiedzieć, że dla dzieci jest w sam raz. :)
  Pozdrawiam!
  #Ivy z Bluszczowych Recenzji

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie kreatywne pozycje, nawet jeśli wiekowo są hm...skierowane do innych odbiorców, to szczerze pisząc, z racji tego, iż mam młodsze rodzeństwo, z chęcią czasami po nie sięgam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podobają mi się tak starannie wykonane i dopracowane pozycje dla dzieci. Wydaje mi się,że to wydawnictwo jest naprawdę wartościowe...chociaż nie czytałam jeszcze żadnej jego pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie bajki kupuję ostatnio ciągle chrześniakowi narzeczonego :) Mały jest jeszcze, ale niech ma :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ależ super książeczka dla jakiegoś brzdąca! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawa publikacja i już myślę komu mogłabym ją sprezentować. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uważam tak samo jak ty, książka będzie idealnym prezentem dla młodszych czytelników! :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla mnie to już chyba nie, ale na prezent na pewno ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób! :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale super wydanie, książka w sam raz dla mnie!

  OdpowiedzUsuń