czwartek, 30 czerwca 2016

Święty Filip Neri [Święci uśmiechnięci] - Eliza Piotrowska

Lubię Świętych uśmiechniętych i pewnie tym oto stwierdzeniem nikogo nie zaskoczyłam. Lubię twórczość Elizy Piotrowskiej i pewnie nikogo nie zaskoczę zdaniem, że z niecierpliwością czekam na jej kolejną książkę z tej serii. Serii dla dzieci, młodzieży, dorosłych! Dla wszystkich!Do mojej sporej kolekcji dołączył (jak na tę chwilę) ostatni tom z serii Święci uśmiechnięci. Tym razem mogłam przybliżyć sobie historię Świętego Filipa Neri. Zachęcam do miłej i pożytecznej lektury, która została oparta na faktach z biografii samego świętego!

Filip Neri lubił muzykę, miał ogromne poczucie humoru i niezwykły talent do zjednywania sobie ludźmi. Czy ktoś by pomyślał, że takie oto cechy wystarczą do zostania kimś wyjątkowym? Bo przecież Filip miał zostać kupcem! Lecz on zamiast sprzedawać, wolał pomagać potrzebującym. Z czasem jego życiowy kierunkowskaz wskazał mu jego cel - został księdzem i założył nową wspólnotę kapłanów, którzy - od jego imienia - zwani są filipinami i pracują po dziś dzień na całym świecie...

I taka to oto kolejna książeczka dla najmłodszych, którą i starsi przeczytają z największą przyjemnością! Rymowana historyjka, która opowiada niezwykłą historię człowieka, o którym właściwie mało wiemy. A szkoda!Właśnie dlatego tak bardzo lubię Świętych uśmiechniętych. Eliza Piotrowska potrafi przekazać wiedzę o Świętym w taki sposób, że naprawdę Ich biografia zostaje na dłużej w pamięci. Tym samym młodsze pokolenie się czegoś uczy - a przecież powszechnie wiadomo, że nauka przez zabawę to najlepsze, co może się zdarzyć na naszej drodze edukacji!

Święci uśmiechnięci to jedne z najpiękniej wydanych serii dla dzieci na calutkim świecie! Ilustracje są przepiękne! Najróżniejsze czcionki po prostu sprawiają, że nie sposób się oderwać, no a sam format oraz twarda oprawa (choć wypełniona powietrzem - wiecie, co mam na myśli, prawda?) sprawiają, że staje się także wizualnie piękna!

Liczę, że już niebawem doczekam się kolejnej książeczki z tej serii prosto od autorki! Liczę na to całym serduszkiem i wierzę, że się nie przeliczę :) Gorąco polecam!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Święty Filip Neri
Autor: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Seria: Święci uśmiechnięci
Data wydania: 2016
Liczba stron:48
Oprawa: twarda
https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-dziecieca-i-mlodziezowa/Dzieci/Na-ostatni-guzik-Rok-z-ksiedzem-Janem-TwardowskimWymiary: 195x1953 komentarze:

 1. Zapisałam sobie już nazwisko autorki :) to może być ciekawe.
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam dwie książeczki z tej serii, są rewelacyjne:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie zapoznam się z tą książeczką i w ogóle tą serią :)

  OdpowiedzUsuń