sobota, 26 września 2015

Następcy: Księga zaklęć Mal oraz Pamiętnik Mal

Pamiętacie Wyspę Potępionych [RECENZJA], będącej prologiem dla najnowszego filmu Disneya pod tytułem: Następcy? Mam nadzieję, że tak, ponieważ mam dla Was dwie książki z tej właśnie serii. Tytuły nie tyle mnie interesujące pod względem treści, co pomysłowością ich wykonania! Oto Księga zaklęć oraz Pamiętnik Mal!Księga zaklęć pierwotnie należała do Diaboliny - królowej niegodziwości i występku. Jednakże jak to zwykle bywa - wszystko zostaje w rodzinie i tym oto sposobem księga przeszła na jej młodszą córkę. Mal doskonale wiedziała, jak też ją wykorzystać i co do niej dopisać, by była jak najbardziej jej. Dokleiła tam zdjęcia, własne przypisy i przemyślenia... tym samym sposobem uzupełniła wiedzę czytelników na temat Następców

Zastanawiałam się bardzo długo, jak też będzie wyglądała Księga zaklęć Mal - co też znajdę w tej tajemniczej książce? Czy naprawdę znajdę w niej przepisy na udane czary-mary? I tak, i nie! To co odkryłam zaskoczyło mnie niezwykle pozytywnie swoją kreatywnością! Ja naprawdę lubię takie publikacje! Uwielbiam to uczucie, jak gdybym trafiła do zaczarowanego świata bohaterów Disneya!


Podobne uczucie doświadczyłam zaczytując się w Pamiętniku Mal. Bo to faktycznie jest pamiętnik jednej z głównych bohaterów historii! Dzięki niemu już od pierwszych stron możemy na nowo wejść w magiczny świat - tym razem przeżywając go razem z Mal. Poznamy jej spostrzeżenia, obawy i przypuszczenia na temat życia w świecie dobra! 

Zarówno Pamiętnik Mal, jak również Księga zaklęć Mal są uzupełnieniem historii poznanej w książce i filmie. Obie publikacje są naprawdę pomysłowo wydane! Już nie wspomnę o niezwykłym klimacie, który tworzy kolorystyka stron (serio można odnieść wrażenie, iż czyta się najprawdziwszą Księgę zaklęć). Podoba mi się również ta różnorodność czcionki oraz świetne ilustracje - w Pamiętniku Mal wygląda to jak odręczne szkice!


To najprawdziwszy skarb dla każdego fana serii! Jestem pewna, że Pamiętnik Mal oraz Księga zaklęć spodobają się wszystkim tym, którzy pokochali Wyspę potępionych bądź sam film Następcy, który miał swoją premierę całkiem niedawno!

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Tytuł: Księga zaklęć Mal
Tytuł: Pamiętnik Mal
Adaptacja: Tina McLeef
Tłumaczenie: Anna Klingofer
Wydawnictwo: Egmont
Seria wydawnicza: Następcy
Data wydania: 2015 
Liczba stron: 224
Oprawa: Twarda/Flexi
Grupa docelowa: 8-12 lat
Kategoria: Baśnie i bajki
https://sklep.egmont.pl/ksiazki/bohaterowie/p,nastepcy-pamietnik-mal,11246.html

20 komentarzy:

 1. Raczej nie są to książki dla mnie ;). Nie czytałam "Wyspy potępionych", bo już wyrosłam z takich lektur. Ale pewnie fanom serii się spodoba :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, ale zapytam się mojej nastoletniej siostrzenicy. Może ona będzie zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Całkiem przyjemne uzupełnienie serii dla fana :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powyższe książek raczej nie dla mnie, ale wykonanie rzeczywiście świetne. Nic tylko wgapiać się ;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa propozycja dla nastolatek. Ja jestem za choć samej nie przypadłyby mi do gustu, ale wszelkie pomysłowe działania, które mają zachęcić młodzież do czytania są dla mnie jak najbardziej na TAK :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym przeczytać "Wyspę Potępionych" zanim podejmę jakąkolwiek decyzję, czy nabywać inne publikacje związane z serią. ;) Jako iż film "Następcy" po części mnie zawiódł, obawiam się, że wielką fanką nie zostanę, choć sam pomysł fabularny i kreacja bohaterów wydają mi się bardzo interesujące i ciekawe. :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem ciekawa Wyspą potępionych, zwłaszcza, że było dużo pozytywnych recenzji. Natomiast dwóm pozostałym pozycjom raczej odmówię :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zastanawiałem się nad tymi pozycjami. Mimo ciekawej szaty graficznej i fajnego pomysłu, jednak odpuszczę. Wydają się zbyt dziecinne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Te dodatki wydają mi się ciekawe, jednak po wielu rozmyśleniach wiem, że nie są dla mnie. Owszem - książkę chętnie bym przeczytała, ale takie gadżety to gratka dla młodszych fanów. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Raczej jestem już za stara na takie książki, jednak dla każdego fana tej serii to z pewnością obowiązkowe pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam już na półce i zamierzam poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dowiedziałam się z Twojej recenzji czegoś niezwykle cennego, a mianowicie, że cała ta seria jest skierowana do bardzo młodych czytelników ;) Myślałam dotąd, że Wyspa potępionych to raczej bajka dla dorosłych ;) Co nie zmienia faktu, że nadal chcę ją przeczytać, ale dodatków na pewno nie pragnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jutro biegnę do sklepu kupić tę książki po serio kocham następców.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jutro biegnę do sklepu kupić tę książki po serio kocham następców.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wiesz, widziałam film i - mimo że trochę się pośmiałam - z niejaką przykrością stwierdziłam, że nie mieszczę się już w grupie docelowej. ;) W podstawówce pewnie kupiłabym całą serię.

  OdpowiedzUsuń
 16. Mimo, że bardzo lubię Disneya i jego czarne charaktery, nie czuję się przekonana do lektury tych książek - mam wrażenie, jakby były one skierowane głównie do młodszych osób. Za to z chęcią poczytałabym ,,Wyspę potępionych", która kusi mnie już od jakiegoś czasu :)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 17. Takie książki niestety nie są dla mnie, trudno mi się zabrać za te skierowane do młodszych czytelników, na pewno się to zmieni jak będę miała komu czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Oglądnęłam ''Następców'' (nie mogłam się go doczekać), ''Wyspy potępionych'' jeszcze nie przeczytałam (ale nie mogę się tego doczekać). Film był dobry nawet bardzo, ale raczej nie zainwestuję w te dodatki, po prostu nie są stworzone dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń