poniedziałek, 28 września 2015

Zagadki biblijne dla bystrych detektywów oraz biblijne obietnice dla dziewczynek

Mówiłam już Wam kiedyś, jak bardzo lubię literaturę religijną dla dzieci od wydawnictwa Święty Wojciech? Nie? To pora to zmienić! Po prostu uwielbiam publikacje, które za ich pośrednictwem do nas trafiają! Tym razem mam dla Was recenzję dwóch z nich: Zagadek biblijnych oraz Biblijnych obietnic dla dziewczynek (są też dla chłopców).
Zagadki biblijne to historie dla bystrych detektywów
W książce znajdziemy aż piętnaście interesujących - bardziej bądź mniej znanych - historii ze Starego i Nowego Testamentu. Tym razem opowiedzianych z perspektywy naocznego świadka. Do każdej takiej opowieści Luise Holthausen dołączone zostały pytania-zagadki, skłaniające do przemyśleń, refleksji, które niewątpliwie zachęcają do sięgnięcia po Biblię.

Oto publikacja bardzo interesująca z dwóch powodów. Samo jej wykonanie naprawdę zaciekawi do sięgnięcia po Zagadki biblijne, natomiast historie w niej zawarte nie pozwolą się od niej oderwać. Oto książka dla dzieci i rodziców, ale nie tylko. To także świetny materiał do pracy dla katechetów uczących w szkole podstawowej o wyraźnej  czcionce oraz kolorowym ilustracjom!Natomiast Biblijne obietnice dla dziewczynek to dobry pomysł na prezent dla młodszych członków rodziny płci żeńskiej! Czyż Biblia często nie mówiła o nieskończonej Bożej miłości i troskliwej opiece? W Piśmie Świętym znajdziemy wiele słów ku pociesze ludzi. Warto by podzielić się tymi bezcennymi zdaniami z ukochanym dzieckiem, aby rozważyło je w swoim sercu - odnalazło w nich siłę i radość.

Choć jest to malutka książeczka, odnajdziemy w niej przepiękne strony wypełnione cytatami oraz ilustracjami! Bardzo podoba mi się to, że okładka jest miękka w dotyku, a także to, iż na pierwszej stronie możemy wpisać, dla kogo Biblijne obietnice są skierowane i od kogo.


Obie publikacje zdecydowanie spodobają się każdemu maluchowi - w czym Zagadki biblijne bardziej skierowane są dla nieco starszego czytelnika, natomiast Biblijne obietnice dla dziewczynek dla tych młodszych. Wspaniałe podarunki! Polecam!

Obie książki zostały wydane przez wydawnictwo Święty Wojciech:
https://www.swietywojciech.pl/
12 komentarzy:

 1. Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie, żeby przybliżyć dzieci do religii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że dla rodziców katolików to świetna propozycja

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne wydanie. Jestem zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama kiedyś miałam taką książeczkę z zagadkami biblijnymi, dalej gdzieś ona jest.. :) A te wydania przepiękne!

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest super inicjatywa :) Uczę religii w przedszkolu i myślę, że takie dzieci są za małe na te książeczki, ale nieco starszym przybliżyłoby to i urealniło naszą religię. Jestem zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie dziwię się, że lubisz literaturę religijną dla dzieci wydawaną przez to wydawnictwo. Mam w nawyku wchodzić do księgarni św. Wojciecha w Poznaniu regularnie m.in. po to, by przeglądać barwne i inteligentnie napisane historie biblijne dla młodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Biblijne obietnice dla dziewczynek" wyglądają przepięknie. :) Bardzo podobają mi się ilustracje.
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nikt w mojej rodzinie nie identyfikuje swojej płciowości jako dziewczynka, więc ostatnia książka dla mnie nieprzydatna, zaś o zagadkach biblijnych miałam co nieco na biblistyce.

  OdpowiedzUsuń
 9. Choć druga ze wspomnianych wydaje się być bardziej atrakcyjna wizualnie, to przyznaję, że pierwsza zainteresowała mnie zdecydowanie bardziej :) Wybór książeczek dla dzieci jest tak niesamowity, że trudno zdecydować, którą z nich ostatecznie kupić, dlatego też doceniam blogerki przybliżające swoim czytelnikom pozycje dla najmłodszych :) Zawsze jest to jakaś podpowiedź dla rodzica :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dla dzieciaczków w sam raz ;) jak już będę miała własne, to ich półki będą puchnąć od takich książeczek :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ale będę miała książek do kupienia dla dzieciaczka, jak już się kiedyś pojawi na świecie :D

  OdpowiedzUsuń