piątek, 18 września 2015

Nowości od wydawnictwa Feeria Young na wrzesień i październik

O tym, że wydawnictwo Feeria Young ostatnimi czasy bardzo nas rozpieszcza, wie chyba każda blogerka oraz każdy bloger. Ich powieści dla młodzieży (i nie tylko) to istna uczta czytelnicza, po której cały czas czuje się niedosyt... ponieważ chcemy więcej i więcej! 

Przypomnijmy zatem, jakie dwie powieści (których nie mogę się doczekać!) zawitają niebawem na półkach księgarni w całej Polsce.  Miejmy nadzieję, że także na tych małych półkach domowych! Już w najbliższą środę - 23. września - będzie miała premierę pierwsza część serii Program, Plaga samobójców.


Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień.


Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program.

Przedsprzedaż na stronie empik.com!A to nie wszystko...
Niebawem - bowiem już 7. października - zawita u nas Aplikacja! - kolejna dystopijna opowieść dla młodzieży!


Co się stanie, gdy życie ludzi zostanie zdominowane przez elektroniczne urządzenia osobiste? Gdy ich spersonalizowane telefony będą im podpowiadać, co powinni zjeść, w co się ubrać, gdzie pójść i z kim zaprzyjaźnić? Oto czasy, w których wielki koncern Gnosis, następca firm Apple i Google, wprowadził na rynek najbardziej rewolucyjne narzędzie wszech czasów: aplikację na telefon Lux. Ten innowacyjny program optymalizuje podejmowanie decyzji przez użytkownika, biorąc pod uwagę jego dobro i preferencje osobiste, co ma dać najlepsze możliwe rezultaty. 16-letnia Rory uważa za oczywiste to, że aplikacja Lux stanowi klucz do zdrowego i szczęśliwego życia. Kiedy zostaje przyjęta do elitarnej Akademii Theden, wydaje się, że rysuje się przed nią przyszłość doskonała. Ale w tej idealnej, wymarzonej szkole pod gładką powierzchnią czai się coś złego. A potem Rory poznaje Northa, przystojniaka z miasta, który prowadzi życie outsidera i – o zgrozo! – nie korzysta z Luxa, co fascynuje dziewczynę. Wkrótce bohaterka zaczyna postępować wbrew rekomendacjom aplikacji – zaczyna słuchać głosu intuicji, którą nauczono ją ignorować. Ten wybór poprowadzi ją do odkrycia prawdy, której ani ona, ani nikt inny nie mógł się spodziewać.

Przedsprzedaż na stronie empik.com!

 Którą powieścią jesteście szczególnie zainteresowani?
A może tak jak ja chcecie przeczytać obie?  

19 komentarzy:

 1. Jestem ogromnie ciekawa Plagi, nie mogę się doczekać, aż pojawi się w księgarniach!


  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Obie powieści mnie ciekawią, ale poczekam jeszcze na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe pozycje. Czekam na ich recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Plaga samobójców" mnie kusi ogromnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Plaga: brzmi niezwykle kusząco!

  OdpowiedzUsuń
 6. Obie książki bardzo bym chciała przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak chyba większość - czekam na "Plagę" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Obie książki mnie bardzo intrygują. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo chce przeczytać ,,Plagę samobójców". Nie mogę się doczekać premiery :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Już nie mogę się doczekać obu lektur! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wiem, może się na coś skuszę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam na obydwie te książki :)
  Zapowiadają się niezwykle interesująco :D
  addictedtobooks.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Opis "Plagi samobójców" brzmi niepokojąco... nagle dzieciaki dopada depresja? To prawda, że we współczesnym społeczeństwie depresja, nerwice i zaburzenia psychiczne są coraz częstsze z powodu tempa życia, jakie prowadzimy, ale to brzmi mocno naciąganie. Podobnie jak aplikacja Lux i przystojniak, który odmawia jej używania. Zbyt oklepane, powtarzalne i oczywiste jak dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 14. O tak, muszę je zdecydowanie przeczytać ;) To taki mój istny must have.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czekam na obydwie książki :)
  Ale jeśli będę mieć możliwość w pierwszej kolejności chyba sięgnę po Aplikację :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Zdecydowanie chcę przeczytać "Plagę samobójców". Mam nadzieję tylko, że ta książka nie jest na siłę reklamowana i okaże się naprawdę dobra.

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 17. Obie pozycje przekonują mnie do siebie swoimi opisami :D

  OdpowiedzUsuń
 18. W sumie obie książki zapowiadają się interesująco, aczkolwiek co do tej drugiej nie mam pewności, czy to w moim guście powieść.

  OdpowiedzUsuń