poniedziałek, 30 listopada 2020

Wiedźmin. Pani Jeziora - Andrzej Sapkowski

Ciri wpatruje się w wypukły relief przedstawiający ogromnego łuskowatego węża. Gad, zwinąwszy się w kształt ósemki, wgryzł się zębiskami we własny ogon. To pradawny wąż Uroboros, który symbolizuje nieskończoność i sam jest nieskończonością. Jest wiecznym odchodzeniem i wiecznym powracaniem. Jest czymś, co nie ma ani początku, ani końca. A to, że Uroboros gryzie swój ogon, oznacza, że koło jest zamknięte.*

Wiedźmin. Pani Jeziora to niestety ostatni tom bestsellerowej sagi Andrzeja Sapkowskiego, który zamówiłam w księgarni internetowej Tania Książka. A jak przystało na ostatni tom, zamykając wiele wątków, naszpikowany jest przyspieszającymi puls wydarzeniami. Panie i panowie - w tym tomie karty wyjdą na stół. 

niedziela, 29 listopada 2020

Sapiens. Opowieść graficzna. Część 1. Narodziny ludzkości - Yuval Noah Harari

Im człowiek jest starszy, tym bardzo zauważa, jak ogromny jest świat... i jak wiele tajemnic skrywa. Współczesność tak często przysłania nam obraz  całości poprzez swój nieustanny pośpiech, że nawet czasami nam przez myśl nie przejdzie, by się zastanowić i zapytać: ale jak to było kiedyś? A było i się działo. Chcecie wiedzieć co? Zapraszam do zapoznania się z Sapiens. Opowieść graficzna autorstwa Yuvala Noaha Harariego.


Tak naprawdę pierwsi ludzie niczym szczególnym się nie wyróżniali. Wciąż byli zwykłymi zwierzętami, które nie miały większego wpływu na środowisko niż goryle, robaczki świętojańskie czy meduzy. Nic nie wskazywało na to, że pewnego dnia podbiją i przemienią cały świat. 

YUVAL NOAK HARARI

Sapiens opowieść graficznego. część 1. Narodziny ludzkości to (jak sama nazwa wskazuje) wersja ilustrowana bestsellera tego samego autora pod tytułem Sapiens. Od zwierząt do bogów. I to jaka wersja! Oryginalne ilustracje opowiadają w typowy dla komiksu sposób mądrości, z którymi muszą normalnie zmierzyć się największe umysły świata... które tutaj możemy poznać w łatwy, przyjemny, błyskotliwy, a czasami nawet zabawny sposób. Jak przystało na tłumaczenie trudnych zagadnień dziecku, które mało wie o świecie.

sobota, 28 listopada 2020

GRA: Alicja w krainie słów


Czy są na sali miłośnicy Alicji w Krainie Czarów? Tak? Nie? Właściwie to bez różnicy. Bo oto mam dla Was recenzje czegoś, co spodoba się niezależnie od okoliczności. Oto szalona gra dla całej rodziny, czyli niezbędnik każdej integracji rodzinnej - wieczorku, w którym rodzina może spędzić wspólnie czas w sposób kreatywny, wesoły, a przede wszystkim oryginalny. Zabawa dla wszystkich!

piątek, 20 listopada 2020

Czas dla malucha, czyli Trolle 2

Jesteście fanami Trolli od DreamWorks? A może zakochaliście się w drugiej części niesamowitych przygód kolorowych stworków? Tak? To super, ponieważ mam dla Was dwa tytuły, które mogą zainteresować każdego fana tych przesympatycznych stworków. Jesteście ciekawi? Zapraszam!

niedziela, 8 listopada 2020

Dziewczyna z Neapolu - Lucinda Riley

Lucinda Riley jest znaną obecnie powieściopisarką, która w polskiej świadomości zaistniała dzięki serii Siedem Sióstr. Co prawda, ja ów pozycji nie czytałam (choć bardzo bym chciała), ale przygodę z jej pisarstwem postanowiłam zacząć od jej najnowszej (choć jednocześnie jednej ze starszych) pozycji.

Rosanna Menici to piękna, młoda dziewczyna obdarzona wyjątkowym głosem. Do tego stopnia wyjątkowym, że potrafiła oczarować nim każdego. W tym między innymi Roberta, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia i postanawia zostać jego żoną. To właśnie on podsuwa jej pomysł wykorzystania jej ogromnego daru jakim jest śpiew, w związku z czym Rosanna postanawia spróbować swych sił w operze. Ta opowieść to zapis historii drogi na szczyt, wypełniony pasmem sukcesów i ogromnej miłości, która nie miała innego wyjścia jak po prostu przerodzić się w niezdrową obsesję.

NIC NIE SMAKUJE TAK SŁODKO JAK MIŁOŚĆ I NIE PALI ŻYWYM OGNIEM TAK JAK ZDRADA

piątek, 6 listopada 2020

Muminki: Wielki słownik obrazkowy polsko-angielski

 Czy jest jakiś fajniejszy i pewniejszy sposób na przekonanie małego odkrywcy do nauki języka angielskiego? Jest - nauka poprzez zabawę. Dodając do tego towarzystwo w postaci ulubionych postaci, dostajemy porcję dobrej motywacji! Zatem nie zwlekajmy i odkryjmy Muminkami obrazkowy słownik wielkich rzeczy!


Wraz z Wielkim słownikiem obrazkowym, w którym głównymi bohaterami są postacie znane i lubiane z serii Muminki, poznamy kolory, kształty, wzory i części ciała; dni tygodnia, miesiące, pory roku, litery i cyfry oraz uczucia, ważne słowa i uprzejme zwyczaje. 

środa, 4 listopada 2020

Świecąca seria: Opowieści z dreszczykiem


Disney. Opowieści z dreszczykiem to aż 8 opowiadań dla dzieci, które uwielbiają się bać (oczywiście tylko troszkę)! Oto historie o tym, co czai się w ciemnościach. Dowiedz się, co takiego przestraszyło groźną Królową Kier i dlaczego Kapitan Hak drży na samą myśl o pewnej dziwnej klątwie. Sprawdź, czy miły i pomocny Kubuś może na jedną noc zamienić się we Frankenmisia i kto pojawi się w środku burzowej nocy w domu Myszki Miki. 

wtorek, 3 listopada 2020

Najpiękniejsze opowieści: Disney Klasyka & Disney Księżniczka

Jako że ostatnio pokazywałam książki głównie dla młodszych czytelników, pora pokazać coś dla tych starych (+8 lat), którzy potrafią już czytać samodzielnie albo z niewielką pomocą rodzica i chciałyby doświadczyć piękna literatury. 


Disney. Klasyka to oryginalne opowieści kultowych już bajek Disneya, czyli Księga dżungli, Dumbo, Pinokio, Król Lew, Piotruś Pan, Alicja w Krainie Czarów, Zakochany kundel oraz Bambi.  Pozwól coraz to młodszym pokoleniom doświadczyć tych samych pięknych emocji, jakie Ty miałeś/aś okazję doświadczyć.

poniedziałek, 2 listopada 2020

Biblioteka Bajek: Disney o zwierzakach oraz dla prawdziwych księżniczek

Szukacie jakiejś książki na dobranoc, żeby Wasze dziecko zasnęło snem spokojnym i miało przepiękne sny? Chcielibyście zaszczepić w swoim dziecku miłość do literatury już od najmłodszych lat? A może po prostu chcielibyście, by na twarzy Waszego dziecka zawitał uśmiech? Chyba mam coś dla Was odpowiedniego!

niedziela, 1 listopada 2020

Komiksy Agaty Christie: Tajemnicza historia w Styles & Śmierć na Nilu

 W 2020 roku mija setna rocznica debiutu kobiety, która odmieniła wizję kryminałów. Agata Christie - gdyż to o niej mowa - sprawiła, że kryminały stały się bezkrwawe, ale inteligentne. Sprawiły, że wspólnie z detektywem, możemy rozwiązywać sprawy. Główkować i myśleć nietuzinkowo. Być częścią czegoś większego.


Nic zatem dziwnego, że Agata Christie stała się bestsellerową powieściopisarką. Że jej książki przeszły do historii i zostały zekranizowane. Że w końcu ktoś uznał, że jej powieści zasługują na kolejną formę sztuki, jaką jest komiks.

Tym oto sposobem na światowy rynek literacki (w tym także polski) pojawiły się komiksy na podstawie najpopularniejszych powieści Agaty Christie. Ja mam Wam do pokazania dwa tytuły: Tajemnicza historia w Styles (debiut Christie) oraz Śmierć na Nilu (ekranizacja pojawi się w kinach w grudniu tego roku).